iOS 11.1.2 jailbreak İlk Yüzü İle Yayınlandı

0
83
iOS 11.1.2 jailbreak

iOS 11 üzerinde birçok açık olduğu uzunca bir süredir konuşuluyor. Apple’ın bu açıkları yeni sürümleriyle beraber kapattığı belirtilse de eski serilerde açıklar devam etmekte. Daha önce Google ve Alibaba geliştirici ekipleri tarafından da bu konuda Apple’a uyarılar yapıldığı belirtilmişti. Hatta biraz daha öne çıkılmış ve Jailbreak sürümünün hazırlandığı belirtilmişti. Fakat bu sürümün yayınlanmayacağı açıklanmış ve Apple ile ortak bir çalışma durumunun söz konusu olacağı üzerinde durulmuştu. Tüm bunların ardından ise iOS 11.1.2 jailbreak sürümü için beklenen haber geldi.

iOS 11.1.2 jailbreak Geliştiriciler İçin Yayında

Eski sürüm iOS 10.2 için Jailbreak yayınlanan yeni Saigon aracının geliştirilmesi sonrasında ortaya çıktığı belirtilen yeni iOS 11.1.2 jailbreak sürümü Abraham Masri isimli bir geliştirici tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre to.Panga isimli yeni araç duyuruldu.

iOS 11.1.2 jailbreak

iOS 11 sürümünden iOS 11.1.2 sürümüne kadar Jailbreak yapılmasına izin veren aracın, şu an için sadece geliştiricilere açık olarak yayınlandığı belirtiliyor. Birçok forum üzerinden de yayınlanan yeni iOS 11.1.2 jailbreak, sadece geliştiriciler için verilmiş durumda. İmzaların kapatılmış olması ve yöntemlerinde sadece geliştiriciler için sunulması, henüz son kullanıcı tarafından yeni sürümün kullanılabilir olmadığını gösteriyor.

Geliştiricilerden ilk gelen paylaşımlara göre ise söz konusu iOS 11.1.2 jailbreak sürümü çalışıyor ve oldukça başarılı. To.panga ismi ile duyduğumuz aracın herkese açık sürümü ne zaman yayınlanacak bilinmiyor. Fakat bu sürenin de çok uzamayacağı belirtiliyor. Yeni sürüm için testlerin yapılmasının ardından yayına geçileceği düşünülüyor. Böylelikle uzun süreli bir beklemede son bulmuş olacak. Görünen o ki bu kez Apple geliştiricileri engelleyecek kadar başarılı olamadı.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Apple’ın Yüzünü Güldürüyor

İLGİLİ HABER:  iPhone 6S Türkiye Satış Tarihi Ertelendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?