iOS 11 işletim sisteminin Jailbreak sürümlerine karşı tam anlamıyla korumalı olduğunu söylemek, biraz hayalcilik olur. Öyle ki özellikle iOS 11.1 sürümü geldiğinden beridir, sürekli bu seri için Jailbreak sürümleri ortaya çıkmaya başladı. Son kullanıcı için bir türlü yayınlanmamış olsa da sürekli olarak bu alanda yeni bir haber, yeni bir gelişmeyle karşı karşıya kalmaya başladık.

Durum böyle olunca her an herkes tarafından kullanılabilecek bir Jailbreak sürümünün geleceğini söylemek yanlış olmaz. Nitekim son gelen haberlerde bunu net bir şekilde gösteriyor. Son iddialara göre iOS 11.1.2 sürümü için beklenen haber geliyor.

iOS 11.1.2 Jailbreak Ne Zamana Yayınlanacak?

Aslında iOS 11.1.2 Jailbreak sürümü için birkaç farklı sürüm yayını yapıldı. Google ekibi tarafından da duyurulan sürüm, sadece son kullanıcı için yayınlanmamıştı. Haliyle bu sürümü herkesi kullanması mümkün olmadı. Bir de üzerine Cydia desteğinin açıklanmamış olması da önemli bir gelişme olmuştu. Fakat yeni gelen haberlere göre bu sorun çözülecek.

iOS 11.1.2 Jailbreak

Saurik konu hakkında kısa süre önce bir açıklama yapmış ve Cydia uyumu sürüm çalışmalarının başladığını da duyurmuştu. Yapılan duyurunun üzerinden 2 ay geçmesinin ardından ise iOS 11.1.2 Jailbreak sürümü için uyum açıklaması geldi. Jailbreak aracına bir şekilde entegre edilmesi başarılan Cydia ile beraber, gerçek anlamda bir Jailbreak sistemi elde edilmiş oldu. CoolStar tarafından da desteklendiği belirtilen çalışmanın, GitHub üzerinden de paylaşımı yapıldı.

Yapılan tüm bu paylaşımlardan sonra, son kullanıcılar için iOS 11.1.2 Jailbreak sürümünün yayınlanması bekleniyor. Birkaç hafta içerisinde yayınlanması beklenen yeni sürümün iOS 11 ile iOS 11.1.2 sürümleri arasında çalışması bekleniyor. Sadece iPhone X modelinde çalışma sorunu olabileceği konusunda açıklamalar var ancak bunun nedeni de açıklanmış değil. Herkes tarafından kullanılabilir bir sürüm yayınlandığı zaman sürümü ve nasıl yükleneceğini sitemizde anlatacağız. Takipte kalın.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1.1 Güncellemesi Yayınlandı – İşte Değişiklikler

İlginizi Çekebilir: Haftanın En İyi iOS Oyunları (18 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?