iOS 11.1.2 Güncellemesi Yayınlandı! Değişimler Neler?

0
76
iOS 11.1.2

Apple, iOS 11 işletim sistemini düzenlemeye devam ediyor. iOS 11.0.X güncellemeleri ve iOS 11.1 sürümü derken, son olarak iOS 11.1.2 sürümü yayınlandı. iPhone ve iPad cihazlarında kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek adına önemli değişiklikler sunan iOS 11.1.2, kararlı sürümün biraz daha başarılı hale gelmesini sağlamakta. Zaten güncelleme sürüm notlarında da daha çok hata düzenlemeleri üzerinde durulduğu açık bir şekilde ifade ediliyor. iOS 11.1.2 sürümü sonrasında gelen önemli değişikliklere daha detaylı bakalım.

iOS 11.1.2 Değişiklikleri

Daha önce iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında yaşanan pil sorunlarının önüne geçeceğini gösteren düzenlemelerle gündeme gelen iOS 11.1.2 beta sürümlerinden sonra, kararlı sürümde de aynı şekilde iyileştirmeler yapıldığı görüldü. Bunun dışında özellikle iPhone X modeli için detaylı iyileştirmeler yapıldığı görülmekte. Yapılan iyileştirmeleri aşağıda ele alacağız.

iOS 11.1.2

  • Kısa süre önce ortaya çıkan ve Apple’ın bir hayli eleştiri almasına neden olan klavye sorunu iOS 11.1.2 sürümüyle beraber giderildi. Artık otomatik düzeltme kısmında “İ” harflerinin yerine “A” harfleri getirilmiyor.
  • Bunun dışında iPhone X akıllı telefonlarının dokunmatik yüzeyinde soğuk havalarda yaşanan çalışmama sorununun da giderildiği görülüyor.
  • iPhone X kamera sorunları ortadan kaldırıldı.
  • Yeni iPhone modellerinde yaşanan pil sorunları da tamamen ortadan kalkmış durumda.
  • Dokunmatik ekran sorunları giderildi.
  • Pil kontrollerinde iyileştirmeler yapıldı.
  • Menü geçişlerinde yaşanan sıkıntılar giderildi.

Tüm bu iyileştirmelerle beraber iOS 11.1.2 doğrudan yazılım güncelleme bölümünden yüklenebilir durumda.

İlginizi Çekebilir: A11X Bionic Nasıl Bir Teknolojiye Sahip Olacak?

İLGİLİ HABER:  iMac Pro Performans Testi Beklentileri Karşıladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?