Apple en hareketli dönemlerinden birini geçiriyor. Teknoloji devi bir yandan yeni amiral gemisi modeli olan iPhone 8 akıllı telefonlarını piyasaya sürdü, bir diğer yandan ise iPhone X akıllı telefon modellerinin piyasaya çıkışı gerçekleştirildi. 10.yıla özel olarak geliştirilen iPhone X modelinin hemen sonrasında ise iOS 11 için sıkı bir çalışma başladı. En iyi iOS 11 deneyimi için çalışmalar yapan Apple’ın son olarak iOS 11.1 sürümüyle karşımıza çıktığını gördük. iOS 11.1 sürümünün yayınlanmasının hemen ardından markanın oldukça önemli değişiklikler sunduğunu gördük. Fakat tüm bunların dışında yeni özellikler hataları da beraberinde getirmiş durumda. İşte bu sorunların çözülmesi için iOS 11.1.1 sürümü yayınlandı.

iOS 11.1.1 Neleri Değiştirdi?

iOS 11.1.1 güncellemesinin bugün itibariyle yayınlanmasının hemen ardından değişikliklerin sunulduğu sürüm notları da yayınlandı. Sürüm notlarına göre iOS 11.1.1 güncellemesi oldukça önemli değişiklikler getiriyor. İlk olarak otomatik düzeltme sorunları ortadan kaldırıldı.

iOS 11.1.1 güncellemesi

En azından sürüm notlarında yer alan açıklama bu yönde. Birçok otomatik düzeltme hatası düzetiliyor olsa da hala sorunun devam ettiği kelimeler yok değil. Yani kısacası az da olsa iOS 11.1.1 güncellemesinden sonra da otomatik düzeltme hataları devam ediyor.

Bir diğer güncelleme ise Siri sanal asistanı üzerinde. iOS 11.1 sürümünden sonra gelen Siri algılama sorunlarının da iOS 11.1.1 güncellemesi sonrası giderildiği belirtiliyor. 54 MB boyutunda olan güncellemenin artıları şu an için bu kadar ile sınırlı. Bunun dışında güncellemelerin ne kadar sık aralıklarla yayınlanmaya devam edeceğini göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Otomatik Düzeltme Hatası Nasıl Düzeltilir?

5 YORUMLAR

  1. iPhone bu kadar büyük bir şirket olup bu kadar hatalı güncellemeler nasıl yapıyor anlamıyorum onca beta sürümünü indirip inceleyen çalışanları var ama hala hata hata hata bu nedir arkadaş illa bi üst modele geçeceksin diyor buna efsane diyenlere sesleniyorum efsane felan değil bunlar en son çıkardığı iPhone a göre güncelleme yapıyor bende iPhone kullanıyorum telefon 6s ve yazıklar olsun kasmaya başladı takılmaya başladı iPhone güncellemerini en temiz şekilde PC’den yapıyorum dedikleri herşeyi yapıyorum bizi salak yerine koymaktan başka birşey yapmıyorlar hala savunuyorlar siz böyle oldukça SEMER VURAN ÇOK OLUR. ?

  2. Güncelleme ile ilgili yazdığım yorumu silmişler
    Nedeni doğruları söylemem olması gerek
    Küfür etmek istemiyorum iPhone güncellemesi iPhone nun enson çıkan telefonu alın diye yapıyor yapmayım diyorsun olmuyor uygulamalar uyumsuzlaşıyor. Güncellemede zaten bişeye benzemiyor beta sürümlerini inceleyenler boşa yüklüyor heralde içine ettiniz telefonun iPhone tam bir hüsran eziyet olmaya başladı

  3. iPhone4 den beri iPhone kullanan bir insan olarak; biz sürekli takipçilerine yapılanı saygısızlık olarak görüyor ve bundan sonra kullandığım tüm apple ürünlerini değiştirerek farklı platformlara geçeceğimi bildiririm.

  4. Burda yazdığım daha önceki yorumlar iphonenun açıkladığını destekler nitelikle yani bi üst modeli alalım diye yavaşlatılması iPhone sadece telefonlar yüzde 20-40 larda kapanmasın diye böyle birşey yaptığını savundu ama eksik yenisi alalım diye yapıyor pil amperini yükseltmiyor bilerek işte bu yüzden hep yenisi satayım diye şimdi tutuştu tabi onuda fırsata çevirmeyi batarya satışını sürümden kazanmaya çalışıyor vay anasını arkadaş neymissin be Apple ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?