iOS 11.0.3 Kullanıcıları Memnun Etmedi

0
68
iOS 11.0.3

Apple’ın iOS işletim sistemleri için güncellemeleri tüm hızı ile devam ediyor. Şu an gündemde olan işletim sistemi iOS 11 işletim sistemi. Gelen her yeni güncelleme sonrasında ise iOS 11 işletim sistemi biraz daha gündem oluyor. Fakat bu kez Apple farklı bir sistem kullanıyor. iOS 11 güncellemeleri iki şekilde ilerliyor. İlk olarak hata düzeltme güncellemeleri geliyor ve bu güncellemelerde son olarak iOS 11.0.3 sürümü yayınlandı. Bir diğer yandan ise iOS 11.1 büyük güncellemesi için beta süreci devam ediyor. Bu durumun nedeni ise dediğimiz gibi bir yandan yeni özelliklerin hazırlanması bir yandan mevcut hataların giderilmesi. Öyle ki iOS 11 sisteminde ciddi birçok sorun var. Bu noktada son olarak yayınlanan iOS 11.0.3 sürümünün sorunları gidermesi bekleniyordu. Fakat yine beklenen olmadı.

iOS 11.0.3 Sonrası Sorunlar Devam Ediyor

Yeni işletim sistemi sürümü olan iOS 11.0.3 sürümünün yayınlanmasından sonra başta pil tüketimi olmak üzere birçok sorunun çözüleceği düşünülüyordu. Artık üçüncü güncelleme olarak gelmesi bu sorunların tamamen giderilmesi gerektiğini gösteriyor. Fakat ne yazık ki beklenen durum bu şekilde değil. Kullanıcılardan gelen ve testlerden gelen sonuçlara göre iOS 11.0.3 sürümünün hala ciddi sorunları var.

iOS 11.0.3

Özellikle pil sorunu, bunun yanında uygulamalarda yaşanan sorunlar Apple’ın hala istediğini başaramadığını gösteriyor. iOS 11.0.3 sürümünden sonra düzelen pek bir şey olduğunu söyleyemiyoruz. Aslında sürüm notlarına baktığımız zaman iOS 11.0.3 sürümünün birçok hatayı giderdiği açıklanmıştı. Fakat testlerde bu sonuçlar elde edilemedi ve hataları artarak devam ettiği görüldü.

Kısacası iOS 11.0.3 güncellemesinin de yeterli olmadığını söylemek gerekiyor. Apple bunun için işleri biraz daha hızlandırabilir. Teknoloji devinin iOS 11.0.3 sürümünden sonra sunacağı iOS 11.0.4 işletim sisteminde tüm bu hataları gidermesi bekleniyor. Fakat şimdiden yeni sürümde de sorunların tamamen giderilemeyeceği düşünülüyor. Özellikle batarya sorunlarının devam ettiğini görmek mümkün olacak gibi duruyor. Apple’ın bir sonraki güncellemesini ve açıklayacağı sürüm notlarına bakmak gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 Jailbreak için İlk Adım Geldi

İlginizi Çekebilir: Yeni Mac Mini Modeli İçin Hazırlıklar Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?