iOS 11.0.2 Sürümü Yayınlandı! İşte Önemli Değişiklikler

1
75
iOS 11.0.2

iOS 11 için bir yandan ilk büyük güncelleme yenilikleri beklenirken diğer taraftan düzenleme güncellemeleri devam ediyor. Büyük çaplı güncellemenin iOS 11.1 sürümü olması bekleniyor. Bu sürüm şu an için beta aşamasında. Fakat iOS 11 üzerinde ciddi hatalar var ve bu hataları gidermek için bir yandan da ara sürümler yayınlanmaya devam ediyor. iOS 11.0.2 güncellemesi de bu ara düzenlemelerden bir tanesi olarak karşımıza çıktı. Henüz yeni yayınlanan iOS 11.0.1 sürümünden bir hafta sonra gelen iOS 11.0.2 serisiyle beraber ise yine düzenlemeler yapıldığını görüyoruz. Yeniliklerden aşağıda bahsedeceğiz.

iOS 11.0.2 Neler Sunacak?

iPhone modellerinde çok sıkıntılı bir sistem ile karşı karşıya kalmamıza neden olan iOS 11 güncellemesinin, ikinci düzenleme versiyonu olarak karşımıza çıkan iOS 11.0.2, yine hatalarda iyileştirmeler getiriyor. Genel olarak iPhone hatalarını gideriyor olsa da iPad modelleri içinde düzenlemeler yapan yeni sürümün, yenilik konusunda çok bir şey getirmediğini görüyoruz. Düzenlemelerden bahsetmek gerekirse;

  • iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelinde uzun süredir konuşulan ses sorununun giderildiği belirtiliyor. Bu seri sonrasında iPhone 8 modellerinde yaşanan cızırtının yazılımsal olarak son bulduğu açıklaması geldi. Buna karşın gürültü engelleme sisteminde de düzenlemeler yapıldı.

iOS 11.0.2

  • Şifreli e-postaların görüntülenmemesi ve açılmaması gibi sorunlara neden olan hatalar giderildi.
  • Son olarak fotoğraflar kısmında, tamamen değil ama bazı fotoğraflarda kaybolma ya da gizli konuma geçme sorunları giderildi.
  • Ayrıca bir de pil iyileştirmesi söz konusu.

iOS 11.0.2 sürümüyle beraber gelen genel düzenlemeler bu şekilde. Performans iyileştirmelerinin de yapıldığı sürümün başka bir yeniliği çıkarsa, sitemizde bulabilirsiniz. iOS 11.0.2 sürümünü yükleyenlerden yorumlar bekliyoruz. Gerçekten hatalar gideriliyor mu? Deneyimleriniz neler?

İLGİLİ HABER:  Apple Ürünlerini Android Ürünlerde Daha Çok Arızalanıyor

1 YORUM

  1. Uçak modunu açıp kapatınca otomatik olarak Bluetooth’un açılması, son aramalar ya da rehberden “cep” yazan mesaj gönderme düğmesine basınca mesajların açılması ama mesaj yazma ekranının gelmemesi gibi sorunlar var. Bunları nedense halen düzeltmediler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?