iOS 11.0.1 Yayınlandı! İşte Yenilikler

3
94
iOS 11.0.1

iOS 11 işletim sisteminin final sürümünün yayınlanmasının üzerinden 1 hafta geçti. Final sürümün yayınlanmasından hemen sonra, yeni işletim sisteminin sorunları gündem oldu. Pil sorunu, home tuşu sorunu, genel kaynak ve yazılım sorunları, uygulama sorunları derken hala iOS 11 kararlı sürümüne geçiş yapmayan kullanıcılar vardı. Bunun için Apple’ın güncellemeler yapmasını bekliyorduk. Beklenen haber verildi ve iOS 11.0.1 sürümü yayına girdi. iOS 11 için ilk güncelleme sürümü olan iOS 11.0.1 yayına girer girmez, Apple’ın değişiklikleri dikkat çekti.

iOS 11.0.1 Neleri Değiştiriyor?

Güncellemenin yayınlanmasının ardından önemli değişikliklerin gelmesini bekliyorduk fakat bu güncelleme daha çok sistematik bir güncelleme olarak karşımıza çıktı. Yani güncellemenin yaşanan büyük sorunları giderdiği görülüyor. İlk olarak pil sorunu için yeni bir düzenleme yapıldığı görülüyor. Pil sorununun tamamen giderilip giderilmediğini henüz bilemiyoruz.

iOS 11.0.1

Bunun dışında uygulamalarda yaşanan sorunların giderildiği belirtilmekte. Uygulamadan atma, donma ve kilitlenme gibi sıkıntılarında düzenlendiği bir sürümden bahsediyoruz. iOS 11.0.1 güncellemesi için şu an için verilen bilgiler bu yönde. Sürüm notlarında genel düzenlemelerin dışında bir bilgi verilmediği için yeniliklerin gelip gelmediğini henüz bilemiyoruz.

Fakat iOS 11.0.1 sürümü olarak gelmesi, ilk büyük güncelleme değil, mini düzenleme güncellemesiyle karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. İlk büyük güncellemenin iOS 11.1 olarak yayına gireceğini düşünüyoruz. Yeni sürümün 250 MB boyutuyla beraber OTA üzerinden yayınlandığını da ekleyelim. Bir değişiklik ortaya çıkarsa ekleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Kullanıcıları İçin Kötü Haber!

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Suya Karşı Dayanıklı Olacak Mı?

3 YORUMLAR

  1. Iphone 6 modelimde bu sürümü yükleyemiyorum. İndir ve yükle dediğim zaman parola istiyor loading barı çıkıyor ama başka herhangibir işlem olmuyor. Telefonu açıp kapattığımda 243 gün önceki mesajların bildirimleri geliyor

  2. Kilitli ekranda ekranı kaydırıp kamera bölümüne girdiğimizde fotoğraflara ulaşılabiliyordu bu güncellemeyle bunu düzeltmişler güzel olmuş

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?