Apple, geçtiğimiz hafta başında yayınladığı ilk iOS 11 güncellemesinin hemen sonrasında iOS 11.1 büyük güncellemesinin ilk beta sürümü yayına girmişti. İlk beta sürümünün yayına girmesinden sonra kullanıcılar hangi hataların giderildiği konusunda merakla beklemeye başladı. Özellikle pil sorunu konusunda önemli değişimlere adım atan yeni sürümün, hız konusunda ise nasıl bir fark oluşturduğu merak ediliyor. Bunun için yapılacak karşılaştırma ise iOS 11.0.1 ve iOS 11.1 beta 1 hız testi karşılaştırması. iOS 11.0.1 ve iOS 11.1 beta 1 sürümü için yapılan karşılaştırma hız ve gelişim konusunda merak edilen sorulara cevap oluşturuyor.

iOS 11.0.1 ve iOS 11.1 beta 1 Testleri

Öncelikle pil konusunda bilgiler verelim. iOS 11.0.1 ve iOS 11.1 beta 1 sürümü karşılaştırmasında, yeni beta sürümünün pil konusunda çok daha başarılı olduğu açıklandı. Testlerde de bunu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Yeni beta pil tüketimini çok daha tasarruflu hale getiriyor. Hız testlerine bakalım.

iPhone 5S

İlk test iPhone 5 modellerinde son güncel seri olan iPhone 5s üzerine. Yapılan teste yeni beta sürümünün biraz daha geç açıldığı görülüyor. Fakat aradaki fark çok fazla değil. Bunun yanı sıra uygulamalarda da mini açılış hızı farkları var. iOS 11.0.1 sürümü AnTuTu puanlarında da çok az farkla önde geliyor. Uygulama açılış hızlarında da aynı durum geçerli. Fakat pil için aynı şeyi söylemek yanlış olur.

iPhone 6

Bir diğer seri olan iPhone 6 modeline baktığımız zaman ise açılış hızı konusunda iOS 11.0.1 sürümünün daha önde olduğu görülüyor. Fakat yine arada bir uçurum olmadığını ekleyelim. Yani çok önemli bir fark durumu söz konusu değil. Uygulama hızlarında da mevcut kararlı sürüm bir tık önde gibi gözüküyor. Fakat AnTuTu puanlarında hemen hemen aynı değerlerin elde edildiğini görmekteyiz. Yeni betanın iPhone 6 modelinde daha stabil olduğu kesin.

iPhone 6s

Biraz daha yeni bir model olan iPhone 6s serisine geçtiğimizde, iOS 11.0.1 işletim sistemi sürümünün yeni beta sürümüyle hemen hemen aynı sürede açıldığı görülüyor. Arada bir fark göremedik demek daha doğru olacaktır. Uygulama açılış hızlarında da yeni beta sürümlerinin biraz geride kaldığını görmekteyiz. Genel AnTuTu puanlamasında ise iOS 11.0.1 önde.

iPhone 7

En güncel serilerden biri olan iPhone 7 modeli için baktığımızda açılış kısmında iOS 11.0.1 modelinin önde olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Fakat iş uygulama hızlarına geldiğinde, yeni beta çok daha önde. Üstelik AnTuTu puanında da yeni beta açık ara önde görülüyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus Ses Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?