iOS 10’un Muhteşem Özellikleri

0
2356

Apple’ın bu yıl Haziran ayının 13’ü ile 17’si arasında bir tarihte düzenlemesi beklenilen WWDC etkinliğinde iOS 10 işletim sisteminin Beta sürümünün de tanıtılması bekleniyor. Apple’ın yeni nesil işletim sistemi ile birlikte hayatımıza girecek olan yeni özellikleri hakkında sızıntılar gelmeye başladıkça, bizim de heyacanımız giderek artıyor.

Gelen sızıntılar arasında iOS 10 ile birlikte Apple’ın Fotoğraflar uygulamasında büyük değişiklikler yapacağı bilgisi de bulunuyor. Bunlardan en heyecan verici olanı ise Apple’ın fotoğraflarda bulunan insanların yüzlerini tanıyabilecek olması.

Aslında bu özellik Facebook tarafından bir süredir kullanılıyor ancak Apple, iOS 10 ile birlikte bu özelliği nasıl geliştirir ya da ne gibi ekstra özellikler ekler bunun hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

iOS 10 Yeni Emojiler ile Gelecek

iOS 10‘da gelecek yeniliklerden birisi de Emoji tarafında olacak. Böylece iOS 10 ile birlikte 74’den fazla yeni emojiye daha sahip olabileceğiz. Mesajlaşma uygulamalarında severek kullandığımız bu emojilerin giderek artması ise iPhone kullanıcılarını sevindirecektir.

iOS 10’da 2 GB Ram Rahat Ettirecek

Ayrıca iOS 10 işletim sisteminde gelecek diğer yeni özelliklerin rahat bir şekilde kullanılabilmesi için 2 GB Ram kapasitesi rahat ettirecektir. Öyle ki, iOS 9 güncellemesinden sonra bazı özellikler sadece 2 GB Ram kapasitesi olan iPad’lere verilmişti. Apple’ın iPhone güncellemesi içinde benzer bir yol izleyeceği söylenebilir.

Bu sebepten dolayı yeni iPhone modeli almayı düşünen kullanıcılar için 2 GB Ram kapasitesine sahip iPhone 6S,iPhone 6S Plus ya da iPhone SE modellerinden birini almalarını tavsiye ederiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Kullanım Oranları Beklenen Artışı Gösterdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?