iOS 10’da İstenmeyen Uygulamalar Gizlenebilecek

0
163

Apple’ın iOS 10 güncellemesini Haziran ayı içerisinde Beta olarak kullanıma sunacak. iPhone ve iPad’e yep yeni özellikler getirmesi beklenen bu güncellemede şuanda sadece dedikodu olarak konuşulandan çok daha fazlası olacak. Ancak bugün ortaya çıkan bir habere göre ise iOS 10‘da iPhone ve iPad’de kaldırmanın imkansız olduğu uygulamaları gizleyebileceksiniz.

Bu işlem aslında uygulamaları iPhone veya iPad’ten tamamen silmeyecek ancak sadece görünülebilirliğini ortadan kaldıracak ve böylece sizin rahatsız olmanız gibi bir durum söz konusu olmayacak. iPhone veya iPad’de iOS kurulumunu yaptıktan sonra otomatik olarak gelen Borsa, iTunes Store, Wallet gibi uygulamaları kaldırmak mümkün olmuyor. Özellikle Türkiye’de Wallet uygulamasını kullanmak için bir fırsatımız bulunmuyor ve bu uygulama şuanda sadece ana ekranda yer kaplıyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook daha önce bazı kullanıcıların iPhone ve iPad’de ön yüklü uygulamalarını silmek istediklerini bildirdiklerini ve kendilerinin de bu konuda düşündüklerini açıklamıştı. Ancak iOS‘da bütün uygulamaların birbiriyle ortaklaşa çalıştığından bahseden Cook, bu uygulamalardan herhangi birinin silinmesiyle birlikte iPhone veya iPad’de başka sorunlar ortaya çıkabilir açıklamasını yapmıştı.

iOS 10’da Başka Neler Olacak ?

Şu günlerde sıklıkla konuşulan iOS 10 güncellemesi, Apple için büyük bir güncelleme olacak. Bu güncellemede iPhone ve iPad’de bir süredir alıştığımız tasarım kısmında bazı ufak değişikliklerin olmasını bekliyoruz.

Ayrıca performans iyileştirmelerinin yanı sıra kişiselleştirilebilir kontrol merkezi ve Siri’nin üçüncü parti uygulamalarda kullanılabilmesi de söz konusu olacak.

iOS 10, 2 GB Ram’de Çok Daha Stabil Çalışacak

Apple’ın yeni iPhone modelleri olan iPhone 6S,iPhone 6S Plus ve iPhone SE modelleri 2 GB ram kapasitesi ile kullanıcılarının karşısına çıkan modeller. Bu modellerin ortak noktası ise hepsinin 2 GB Ram kapasitesine sahip olması.

İLGİLİ HABER:  IOS 10 Nasıl Yüklenir?

Özellikle iPad alanında iOS 9.3’deki bazı özelliklerin sadece 2 GB Ram kapasitesine sahip cihazlara verildiğini düşünmek gerekirse, iOS 10‘da da iPhone için benzer şeylerin yaşanabileceğini söylemek gerek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?