Emojiler tüm duygularımızı ifade edebilecek standartta olup son derece de kullanışlıdır. Bunun bize getirisi ise mesajlarda çok daha samimi bir dili daha kısa sürrede kullanabilmemizdir. Bu yönden baktığımızda iOS 10 emoji tahmini adlı özellik bize büyük bir kolaylık sağlıyor. Yazacağınız metne göre o anki durumu sentezleyip uygun emojiyi bize sunan Apple bu sistemin bazı durumlarda çalışmadığını iOS 10 beta sürümünde bildirdi. Bunun çözümü içinse sizlere iOS 10 Emoji tanımama sorununu nasıl çözeriz başlıklı yazımızı hazırladık.

Sizlerle paylaşacağımız 3 farklı yöntem iOS 10 Emoji tahmini için gerekli olan ayarları sıfırlamanızı ve yeniden yapmanızı sağlayacaktır.

iOS-10-da-Emoji-Tahmininin-Calismamasina-Cozum-YollariAynı zamanda emoji tahmini nedir, bu özellik ne işe yarar gibi bir düşünceniz varsa bunu da açıklamak isteriz. Bu özellik sayesinde karşı tarafa olan aşkınızı anlatacağınızı varsayarsak aşk ya da kalp yazdığınızda direkt olarak iOS 10 ekrana kalp getiriyor. Mesajlarınızı daha hızlı göndermek, hem de içeriğe uygun emojiler kullanmak artık son derece basit.

Şimdi gelelim iOS 10 emoji problemi yaşanan cihazda neler yapılabileceğine.

Emoji Tahmini Özelliğinin Aktivasyonu

Emoji tahmin seçeneği klavye ayarları arasında bulunuyor ve bunun aktif olması şart. Ayarlar> Genel> Klavye seçeneklerine gittikten sonra Emoji tahmini için yer alan ayarın aktif olarak karşınıza çıktığından emin olunuz. Eğer aktifse de kapatıp tekrar açmanızı öneririz. Ardından ise cihazınızı yeniden başlatmanız ayarların uygulanmasını sağlayacaktır.

Emojilerin Yeniden Yüklenmesi

En garanti yöntem olarak gördüğümüz bu seçenekte Ayarlar> Genel> Klavye> Emoji seçeneklerinin ardından sola doğru kaydırıp ya da sağ üst köşede yer alan düzenleme kısmına tıklamanız yeterlidir. Bu noktada silme işlemini uygulayıp devam ediyoruz. Sonrasında cihazımızı yeniden başlatıp ardından Ayarlar> Genel> Klavye> Emoji kısmından yeniden emojileri yükleyerek çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz.

Klavye Ön Tanımlı Sözcükleri Temizleme

Çok yoğun bir klavyenin de buna sebep olabileceğini söylemeliyiz. Ayarlar> Genel> Klavye kategorisinden Sıfırla tercihini kullandıktan sonra cihazı yeniden başlatmalısınız. Hemen ardından ise iOS 10 emoji sorunu devam ediyor mu diye kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Bu 3 yöntem sizin için iPhone ve iPad’te iOS 10 emoji tahmini problemlerinizi çözmek için kullanılabilir.

4 YORUMLAR

  • Muharrem şunları yap:

   1- Ayarlar>genel>sıfırla dan sıfırlamaya bas.
   2- Klavye kısmını resetleye basıp, onayla
   3- Bundan sonra hard-reset yap. (Kilitleme butonu ile ana ekran butonuna 10 sn bas, cihaz resetlenene, apple logosu görünene kadar.)

   İlk haline gelecek.

 1. Merhaba uzun yillardir iphone kullanicisi olarak ios 10 ile tamamen hayal kırıklığı yaşadım iphone7 ise zaten bir başka nedeni neyse yazınız için teşekkürler ama 3 şıkkı da denedim velakin halen tahminlerde emoni çıkmıyor belkide yeni bir güncelleme yayınlarlar tşkler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?