iOS 10 yalu jailbreak restore etmeden güvenle nasıl kaldırılır?

9
255
iOS 10.2 Jailbreak

iOS 10 – iOS 10.2 Yalu jailbreak yükleyenler ve her hangi bir sebeple bu jailbreak’i kaldırmak isteyenler için, bu işlemi güvenli bir şekilde iCloud üzerinden nasıl yapabileceklerini anlatacağız.

iOS 10 – iOS 10.2 Yalu jailbreak halen beta sürümünde ve bazı hatalar içeriyor. Bu hatalar da birçok kişinin cihazında problemlere neden oluyor.  Bu problemlerden en yaygını, kendi kendine yeniden başlama problemi. Bu can sıkıcı sorunlarla karşılaşanlar jalbreak’i cihazından kaldırmak istiyorlar. Bu tarz problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız iOS 10 – iOS 10.2 Yalu jailbreak için uyumlu tweakler yüklemelisiniz.

 

OS 10 – iOS 10.2 Yalu jailbreak’i cihazınızdan tamamen kaldırmanın en güvenli yolu bunu iCloud üzerinden yapmak. Bu sayede en son sürüme güncellemeden jailbreaki silmiş oluyorsunuz.  Birçok reddit kullanıcısı bu yöntemin işe yaradığından söz etmiş. (reddit tartışması)

Not: Bu işlem cihazınızdaki tüm içerikleri ve bilgileri silecektir. Bu yüzden iTunes veya iCloud üzerinden yedeklerinizi mutlaka alınız.

iOS 10 Yalu Jailbreak Restore etmeden nasıl silinir?

Adım 1: İlk adım, Cydia üzerinden mümkün olduğu kadar tweak silmek. Ama sistem paketlerini (Cydia Installer, APT gibi) silmemeye dikkat edin. Problem çıkmaması için kendi yüklediğiniz tweakleri silin.

Adım 2: iOS cihazınızı yeniden başlatın. Bu sayede jailbreak pasif olacak.

Adım 3: Cihazınızdan iPhone’umu bul özelliğini açın. Ayarlar > iCloud > iPhone’umu bul kısmından kontrol edebilirsiniz. İnternet bağlantınızın açık olduğundan emin olun.

Adım 4: iCloud.com‘a gidin ve hesabınıza giriş yapın.

Adım 5: iPhone’umu bul butonuna tıklayın.

Adım 6: iCloud yerinizi bulacak ve haritada gösterecek. Tüm Cihazlar kısmına tıklayın ve Jailbreak’li cihazınızı seçin. Yeşil nokta olmasına dikkat edin. Bu online olduğunu gösteriyor. Eğer bu yoksa, cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Yeni Patenti, Düğmesiz Touch ID

Adım 7: Ekranın sağ üst köşesinde birkaç seçenek olacak. iPhone’u Sil seçeneğini seçin.

iCloud cihazınıza tüm içerikleri silme komutu gönderecek. Bu sayede jailbreak de kaldırılmış olacak. Cihazınızda o an ki iOS yazılımı kalmaya devam edecek.

Bu yöntem restore etmeden Yalu Jailbreak kaldırmanın şimdilik tek yolu. Yeni yöntemler keşfedildiğinde sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

9 YORUMLAR

  1. Evet telefon gerçekten sıfırlanıyor ama,Cydia silinmiyor malesef.İcloud ile sıfırlama yaptıktan sonra,Ayarlar-iPhone’u sil dedim,Ama Cydia yine silinmemiş. 🙂

  2. Cydia da yaptıgım bir hata yüzünden cydia kullanılmıyor denemediği yöntem kalmadı ne yaparsanız yapın jealbreak kalıntıları kalıyor

  3. arkadaşların da bahsettiği gibi cydia kalkmıyor.kalkmadığı yetmiyormuş gibi kullanılamıyor da. find my iphone’u denedim olmadı.cydia daki hataları düzeltmek için mobileterminal, ifile vb her yolu denedim olmadı. yaklaşık 8 kere restore sistem geri yükle yaptım, her defasında yine olmadı.düzgün bir araştırmayla şunun çözümünü bulabilcek bir babayiğit yok mu be birader?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?