Uzun zamandır beklediğimiz haber nihayet geldi. iOS 10.0 – iOS 10.3.2 arasındaki tüm iOS sürümleri için geçerli olan Houdini jailbreak yayınlandı.  Houdini jailbreak tüm 64 bit cihazlar için geçerli. Yani iPhone 5s ve sonrası tüm iPhone modellerinde kullanılabiliyor.

Houdini jailbreak, semi jailbreak olarak adlandırılan türden. Yani Yarı-jailbreak. Houdini jailbreak, Saigon’un bir parçası olan Ian Bear tarafından geliştirildi.

Houdini jailbreak hakkında bilgiler geldikçe konuyu güncelleyeceğiz. Houdini jailbreak’in nasıl yapıldığına dair yazılarımızı bekleyin.

iOS 10.X Jailbreak yayınlandı!

Apple’ın normalde işlem yapmaya izin vermediği dosyalara erişim izni sağlamak için yapılan bir işlem. Jailbreak iOS aygıtınız için resmi olmayan bir uygulama ekler. Örneğin, Cydia programıyla, 3. parti birçok aplikasyonu ve Apple Store’da bulamayacağınız bir çok uygulamayı indirebiliyorsunuz.

iOS 10.X İçin Houdini Jailbreak nasıl yapılır?

iOS 11 kullananlar için maalesef şimdilik yapılacak şeyler çok kısıtlı. Apple imzaları kapattı ve önceden bazı önlemler almadığınız sürece, iOS 10.x sürümlerine dönmeniz mümkün değil.

Houdini Semi-Jailbreak’i aşağıdaki adımları takip ederek kurabilirsiniz:

  1. Aşağıdaki butona tıklayarak Houdini Semi Jailbreak IPA’yı indirin.houdini-indir
  2. Cydia Impactor’u bilgisayarınızın işletim sistemine göre indirin.mac_os2 Windows-icon1
  3. Cydia Impactor’ı açın ve Houdini IPA’yı sürükleyip Cydia Impactor’a bırakın.
  4. Devam etmek için Apple kimliğinizi ve şifrenizi girin. (Jailbreak için buraya tıklayarak yeni bir Apple Kimliği oluşturmanızı öneririz.)
  5. Cydia Impactor, Houdini’yi bir uygulama olarak iPhone / iPad’e kurar. Ancak bu noktada açamazsınız.Houdini-app
  6. Houdini’yi açın ve “Geliştiriciye güven” bağlantısına dokunun.

Tebrik ederiz, iPhone / iPad’inize, Cydia’da olduğu gibi Jailbreak uygulamaları ve tweak’leri yükleyebileceğiniz Houdini’yi kurdunuz. Artık Houdini ile Jailbreak temaları ve bazı sistem tweak’lerini kurabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  IOS 10.1.1 Jailbreak nasıl kurulur?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?