iOS 10’la Birlikte Siri’ye Sesli Mesaj Özelliği Geliyor

0
1267

Apple, sesli mesajın yerini alacak yeni hizmetini Siri ile birlikte test etmeye başladı ve iOS 10‘la birlikte kullanıma sunmayı planlıyor. Geçmişten günümüze operatörlerin sunduğu sesli mesaj özelliği artık miadını doldurmaya başladı ve operatörlerin hem mesaj bırakan hem de mesajı dinleyen abonelerinden ücret alması kullanıcı bazında pekte hoş karşılanmıyordu. Apple‘ın üzerinde çalıştığı bu hizmet artık iPhone kullanıcıları için bu durumu sonlandıracak gibi duruyor.

Yeni hizmetin çalışma mantığı oldukça basit. Söylemek istedikleriniz Siri ile sözcüklere dönüştürülüyor ve sunuculara aktarılıyor. Daha sonra arandığınızda bu mesajınız arayana dinlettirilebiliyor. Ayrıca ulaşılamaz olduğunuzda size bırakılan Siri tarafından size ulaştırılıyor.

Apple henüz bu özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve kaynağa göre 2016 yılında iOS 10’la birlikte bu hizmetin kullanıma sunulması planlanıyor. Apple tarafından da onaylanan bu hizmetin işlevi ve boyutu gerçek anlamda fark yaratacak gibi duruyor. Ortaya atılan bu iddia şimdiden iOS 10’nun ve gelecekte Siri’nin ne boyutta işler yapabileceğini gösteriyor ve iOS/iPhone kullanıcıların iştahı şimdiden kabartmış durumda.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 Bluetooth Sorunu Nasıl Çözülür?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?