iOS 10 Public Beta 6 ve iOS 10 Beta 7 Hangi Yenilikleri Getirdi

0
56

iOS 10 yavaş yavaş nihai sürümüne doğru yolunu sürdürürken Apple hummalı bir çalışmanın içerisinde. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni sürüm şu sıralar geliştiricilerden çıkarak herkese açık olarak duyuruldu. iOS 10 Public Beta 6 indirilebilir olurken geliştiriciler için yeni hedef olan iOS 10 Beta 7 çıktı. Halen daha geniş bir kitle tarafından araştırılmaya ve geliştirilmeye devam eden işletim sisteminin çok daha güvenilir bir yapıda olacağından şüphemiz yok.

iOS-10-Public-Beta-6-ve-iOS-10-Beta-7-Hangi-Yenilikleri-GetirdiApple cihazlarda kullanılacak olan en iyi işletim sistemi olan iOS 10 nihai sürüme 20 Eylül dolaylarında geçecek. Yani her yıl olduğu gibi iPhone 7 lansman organizasyonunun hemen ardından bizlerle buluşacak. Peki dün itibariyle yayınlanan iOS 10 Public Beta 6 yenilikleri arasında neler bulunuyor? Hatta ve hatta iOS 10 Beta 7 ile geliştiricilere hangi özellikler sunuldu? Bunların hepsi merak edilen konular arasında yer alırken bizlerde sizlere bir sunum hazırladık.

iOS 10 Public Beta 6 ve iOS 10 Beta 7 Yenilikleri

Yalnızca yeni nesil iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için değil, aynı zamanda mevcut kullanıcılar içinde önemli geliştirmelerin bizi beklediğini belirtelim. iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE modelleri için ciddi içerikler aktif duruma geçiyor.

  • iCloud üzerinde otomatik olarak fotoğraf galerinizle bir senkronizasyon işlemi yapılır. Bu kullanıcının iPhone ile her alanda her an paylaşım yapabilme özgürlüğünü ve yedek alarak güvenliğini sağlar. Ancak artık bu isteğe bağlı olarak kapatılıp açılabilecek. Yani senkronizasyon ayarları kullanıcı bazlı olacak.
  • iOS 10 Beta 7 ile birlikte geliştiriciler bir hayli şaşırdı. Çünkü içerikte en dikkat çeken yenilik Swift Playgrounds
  • İnternet sitelerinin güvenilirliğini arttıran en önemli nokta olan SSL sertifikasıyla birlikte sunulan HTTPS protokolü artık zorunlu olacak. Dolayısıyla internet gezintimiz daha güvenilir bir hal alacak.
  • Şu an yalnızca Amerika ve Kanada’da aktif olan sesli transkripsiyon seçeneğinin İngilizce desteği gelmiş oldu. Tabi diğer dil destekleri için şu sıralar bir açıklama yok. Ancak iOS 10 çıktı haberinin hemen ardından gelmesini bekliyoruz. Bu özellik daha çok iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE kullananları sevindirdi. Çünkü zaten yeni nesil cihazlarda olacak bir özellikti.
İLGİLİ HABER:  iOS 14 Saat Kaçta Yayınlanacak Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?