iOS 10 Public Beta 4 yeni özellikler ve kurulum rehberi

0
1417

iOS 10 Public Beta 4 (Normal kullanıcı için) yayınlandı.  Apple WWDC’16 da ilk kez duyurduğu iOS 10’un geliştirmelerini hızla yapıyor. Apple iOS 10’un kararlı sürümünü Eylül ayında iPhone 7 için yetiştirmeye çalıyor.


iOS 10 hakkında daha önceki yazılarımıza gözatabilirsiniz:

iOS 10 Tek Tuşla Kilit Açma

iOS 10 ile Fener Parlaklığı Ayarlama

iOS 10 ile Hazır Gelen Uygulamaları Kaldırabilirsiniz


iOS 10 birçok yeni özellikle geliyor. Özellikle Music ve News uygulamalarında büyük değişiklikler var. HomeKit adı verilen, akıllı ev kontrol uygulaması da iOS 10 ile birlikte gelen büyük yeniliklerden. Daha şimdiden birçok donanım üreticisi HomeKit uyumlu cihazlar geliştirmeye başladılar bile. Kilit ekranı yeniden tasarlandı. Ev ekranına ise yeni widgetler geldi.

Başarılı Youtuberlerden OğuzhanB iOS 10 developer Beta 5 ve iOS 10 Public Beta 4 hakkında güzel bir video hazırlamış:

iOS 10 Public Beta 4 yenilikleri:

Smart Battery Case (Akıllı kılıf): iPhone 6 ve 6s’ler artık Apple’ın Smart Battery Case aksesuarıyla daha düzgün çalışacak.

Fotoğraflar: Apple’ın  yüz tanıma bilgilerini yeniden işleme gibi bir planı var. Bu yüzden adlandırılan, favorilere alınan veya birleştirilen tüm yüz verileri sıfırlanıyor.

Kilit sesi: iPhone’u kilitlerken yeni bir ses seçeneği var. Bu ses, kapı kapatma sesine benziyor.

Yeni Çıkış ikonu: Çeşitli uygulamalarda yer alan çıkış aygıtı ikonu kulaklık işareti yerine ses dalgalı üçgen ile gösteriliyor.

Ayarlar: Ayarlar kısmında bulunan “Ev” iPhone’dan kaldırıldı. Zaten herhangi bir işe yaramıyordu. iPad’de ise kalımaya devam edecek.

Görsel bileşenler: Sağa sürükleyerek erişilen yeni görsel bileşenler kısmıartık tüm cihazlarda tarih bilgisini gösteriyor.


iOS 10 Beta 4 hangi cihazlara yüklenebiliyor?

iOS 10 BETA’nın yüklenebildiği cihazlar; iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, 6. nesil iPod touch, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus.

iOS 10, iPad Mini, iPad 2, iPad 3 ve iPhone 4s’e gelmiyor.

iOS 10 Public Beta 4 nasıl yüklenir?

  • Öncelikle yedek alın.

Eğer sizde iOS 10 Public Beta 4‘e kavuşmak istiyorsanız, bu linke tıklayın ve Apple Beta Software Program sayfasından  kayıt işleminizi tamamlayın.

  • Kayıt işleminden sonra, iOS sayfasında yer alan Enroll your iOS Device bağlantısına tıklayarak, adımları geçin.
  • iOS cihazınızdan profili yükleyin.
  • Son olarak cihazınızı iOS 10’a güncelleyin.

Eğer geliştirici profili oluşturmak istemiyorsanız,

 

Not: iOS 10’lu cihazınızın yedeğini almayın. Daha sonra iOS 9.3.2 veya iOS 9.3.3’e geçerseniz, bu yedeği kullanamazsınız.

 Atamert’in hazırladığı İOS 10 nasıl yüklenir videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?