iOS 10 Kullanım Oranları Beklenen Artışı Gösterdi

0
68

Apple’ın yenilikleri bitmek bilmiyor. Bu sene iPhone 7 ile gündeme gelen ve henüz iPhone 7 tartışmaları devam ederken Apple geçtiğimiz günlerde de Hello Again etkinliğini gerçekleştirdi. Perşembe günü gerçekleşen etkinlikte Apple’ın yeni seri MacBook ve yeni seri iMac cihazları tanıtıldı. Büyük yeniliklerle beraber kullanıcılara sunulan her iki yeni üründe büyük oranda beğeni topladı. Donanım ürünlerinden bu sene bekleneni almaya başlayan Apple’ın söz konusu etkinliğinden sonra yazılım konusunda da yaptığı yeni çalışmalar tekrar gündeme gelmeye başladı.

Tabi yazılım dediğimiz de Apple adı ile beraber yan yana gelen ilk yazılım yeni mobil işletim sistemi iOS 10 oluyor. Mobil işletim sistemi alanında getirdiği yeniliklerle beraber Apple’ın büyük oranda beğeni kazanmasını sağlayan iOS 10 işletim sistemi tıpkı yeni donanım ürünlerinde olduğu gibi birçok yeni özelliği de beraberinde getirmişti. Söz konusu yeniliklere rağmen Apple’ın yeni mobil işletim sisteminin yükseltmesi ise beklenen ölçüde olmadı. Zira yeni işletim sisteminde kullanıcıların şikayet ettikleri belli başlı sorunların olması Apple’ın yeni işletim sistemine geçiş için bir süre daha beklenmesine neden olmuştu.

iOS-10

iOS 10.1 Sonrasında Kullanım Oranları Artmaya Başladı

Apple ise tüm bu sorunları çözmek için yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Yayınlanan tüm bu güncellemelerin en kapsamlısı ise geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 10.1 güncellemesi oldu. Söz konusu güncellemeden sonra birçok sorunun çözülmesi ise iOS 10 işletim sistemine gösterilen ilginin de artmasına neden oldu.

Zira güncellemeden sonra yayınlanan yeni kullanım oranları da açıklandı. Açıklanan yeni kullanım oranlarında ise artık iOS 10 kullanımının %60 olması dikkat çekti. Böylelikle kısa süre içerisinde Apple’ın en çok kullanılan işletim sistemi haline gelen yeni işletim sisteminin eski serilere göre büyük bir üstünlük sağladığını da söylemek gerek. Zira bir önceki seri olan iOS 9 için kullanım oranlarının ise %32 rakamlarında kaldığını da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone Kamera Yenilikleri İle Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?