iOS 10 beta çıkalı 1 hafta oldu. Bu süre içerisinde telefonunda iOS 10 beta kullananlar ne kadar memnun? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

iOS 10 beta kullanıcı yorumları

 

Soru: iOS 10 beta kullananlar memnun mu? Kullananlar yorum yapabilir mi?

 

Rastgele 10 kullanıcımızdan cevaplar:

1- Dün bütün günü iOS 10 beta ile geçirdim. Herhangi bir problem yaşamadan günü tamamladım.

2-  Geçen pazartesinden bu yana kullanıyorum. (7 gün olmuş). Ufak tefek problemler oldu. Fakat beta sürümüne göre şaşırtıcı derecede iyi..

3- App store, Mesajlar, email , wifi neredeyse her alanda birçok hata verdi. Hiç beğenmedim.

4- Hiç problem yaşamadım. Yüklediğimi unutmuştum bile..

5- iPad Air 2 cihazıma iOS 10 beta yükledim.  Daha önce de  iOS 4, 5, 6, 7, 8, 9 beta sürümlerini yüklemiştim. Bence Apple her geçen yıl beta sürümlerini daha güvenilir yapıyor.
6- 1 gün boyunca iOS 10 betayı iPhonumda kullandım. Bir kaç kez telefon yeniden başladı ama büyük bir problemle karşılaşmadım.

7- iOS 10 beta, iPad 2 ‘de daha pürüssüz bir görünüm sağlıyor.

8-  AppStore ‘de herhangi bir uygulamaya girememek haricinde bir problem yaşamadım. Diğer uygulamalar ve updateler harika çalışıyor. Yine de bazı uygulamalar 64 bit işlemci için güncelleme uyarısı veriyor.

9- iOS 10 beta güncellemesi yaptım. Siri biraz tavaş çalışıyor hatta bazen hiç cevap vermiyor.

10- Yüklediğimden bu yana hiç sorun yaşamadım. iPhone ekranı daha pürüssüz görünüyor.

 

Appleuzmani.net olarak bizim iOS 10 deneyimlerimizde şöyle:

1 haftalık kullanımdan sonra neredeyse hiçbir sorunla karşılaşmadık. Henüz beta olduğu halde performansından memnun kaldık. Bazı uygulamalarda sıkıntı çıkması ise doğal. O uygulamaların güncellenmesiyle problemler ortadan kalkacaktır.

Göründüğü kadarıyla iOS 10 beta birçok kullanıcının memnun kaldığı bir işletim sistemi olmuş. Siz de denemek isterseniz developer kullanıcılar için yayınlanmış olan iOS 10 beta sürümünü indirebilirsiniz:

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 - iOS 9.3.1 Jailbreak Çıkacak Mı Çıkmayacak Mı ?

iOS 10 İndir

Genel kullanıcılar için de iOS 10 beta Temmuz 2016 da yayınlanması bekleniyor.

65 YORUMLAR

 1. Yükledim beta sürümünü bildirimler kilitli ekran bildirimi boyutları küçük hiç hoş değil,kilitli ekrandaki saat olmamış küçük ve ortada gibi, görsel açıdan on üzerinden sıfır her geçen gün android telefonlara dönüyor kasa ve vidget türü şeylerle iphoneyi satan yazılımı diğer telefonları satansa telefon özellikleri sen androide benzemeye çalıştıkça müşteri kaybedecen stivin zamanında iphonenin kendine has tarzı vardı,android taklit ederdi timm cook bu işler senin işin değil.

 2. Yorumlardaki tutarsızlıklar kesin bir karar vermeyi engelliyor. Birçok forum sitesinde telefonun kendini sürekli resetlemesinden bahsediliyor. Siz ise genel olarak memnuniyet var diyorsunuz. Peki siz kendiniz iOS 10 betayı deneyimliyor musunuz? Görüşlerinizi merak ediyorum paylaşırsanız memnun olurum.

  • 1 haftalık kullanımdan sonra neredeyse hiçbir sorunla karşılaşmadık. Henüz beta olduğu halde performansından memnun kaldık. Bazı uygulamalarda sıkıntı çıkması ise doğal. O uygulamaların güncellenmesiyle problemler ortadan kalkacaktır.

 3. iOS 10 güzel bi sıkıntısı yok ancak wfi ye bağlandığında 5 dakika sonra veri alamıyorsun telefonu kapatıp açman gerekiyor ama çözüm olmuyor yine aynı oluyor umarız bunu düzeltir appelda çalışan arkadaşlar

 4. Bn apple hiç yakıştıramadım bugün 6s e yükledim abi bi tarz vardı hani böyle başka telefonlarda olmayan bn onun için appleyi tercih ediyodum sade ve güzel olduğu için bnce hemen esji halini alması gerekiyo tuş kilidi kitlenirken bile iğrenç bi ses var

 5. Hiç memnun kalmadım iPhone ekran kilitdeki açmak için kaydırın yazısı dahi gitmiş hiç hoş değil aplee en kısa sürede buna çözüm bulmalı

 6. İğrenç bi sürüm olmuş yepyeni iPhone’unmdan ciddi anlamda soğudum resmen, klavye sesleri, açma kapama sesleri falan bu ne android tarzı, değişim yakışmadı isteyen android alsa daha iyi olurdu. Yani kendine has tarzı bozuldu gibi resmen kesinlikle eski halini almalı bilsem güncellemezdim ???apple olmaktan çıktı. iPhone da bozulduysa alınmaz artık

 7. iOS 10 güncelleme dosyasını indirdim (beta değil) fakat yorumlardan sonra güncellemekten vaz geçtim . Kurulum yapmak istemiyorum . iOS 10 güncelleme dosyasını silebilir miyim ?

 8. kilit sesi,ana ekrandaki saat ne iğrenç olmuş,üstten gelen bildirimler,ana ekrana gelenbildirim şekli,klavye sesi bile çok çirkin,bunlar düzeltilirse iyi olabilir..

 9. iphone 6 kullanıyorum. İOS 10 yükledikten sonra. msj yazarken birden ana ekrana dönüş yapıyor . yazdıklarımda siliniyor. bu sorunu başka yaşayan var mı.

 10. merhaba 6s e İOS 10 u yükledim hiç hoş olmamış ve ekranım kilitli iken ön kamera yüzümü görünce ekran ışığını açıyor bunu iptal edemiyorum bildirimler kısayollar kilit açma ekranı hiç hoş olmamış

 11. ios 10.0.1 ‘i 6s ime yükledim yüklemez olaydım şarjım 1 gün kafadan çıkarıyordu şimdi yarım günü çıkarmıyor.. 10 .0.2 yi yüklüyorum oda aynı olursa 9’ a geri dönebilirmiyim bir imkanı varmıdır ? 1 gün çıkaran tel yarım gün çıkarmıyo birşey yüklenmedi harici.

 12. İPhone 6 kullanıcısıyım. Fakat bu güncelleme telefondan tiksindirdi. Sanki Nokia kullanıyorum. Böyle birşey olamaz. Bunlar nasıl tuş sesi , nasıl kilit sesi. Bu kilit ekranındaki görüntüler ne iğrenç şeyler. Android isteseydim gider onun parasını verir alırdım. Ne farkı kaldı şimdi. Bu emojilerin iğrenç görselleri. Görüntü kalitesi gitmiş resmen. Telefonu elime almak istemiyorum. Verdiğim paraya çok yazık.

 13. Arkadaşlar şu yöntemi kullanırsanız, ana ekrana gelmek için sürekli home butonuna basmanıza gerek kalmaz.

  Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch kısmından, En üst menüyü özelleştir kısmına tıklayın. Altta – ve + var. Burada – ye basarak hepsini silin. En son kalan simgeye tıklayın ve Ana ekran seçeneğini seçin.

  Sonuçta ana sayfaya dönmek için assistive touch simgesine dokunmanız yetecek. Home tuşuna basmanıza gerek kalmayacak.

 14. Ben böyle kötü bir sürüm görmedim mesaj sesi olsun kilitleme sesi olsun herşey berbat olmuş ıphone sade güzel bi telefon çok abarmışsınız lütfen eski sürüme geri çevirin gerçekten telefonumdan soğudum keşke yapmasaydım mesaj geldiğinde mesaja girmeden cevap yazabiliyodum artık o da yok çok berbat olmuş telefondan soğuttunuz lütfen döndürün eski haline lütfen

 15. Mesaj yazma bölümünde uzun bir yazı yazdığım zaman mesaj bölümünü kapatıyor ve yazdığım mesajlar da kayboluyor. Bunun bir çözümü var mı yoksa iOS un yaptığı bir hata mı bu ? Ben iOS 10 u beğenmedim android hissi veriyor.

 16. Bende air 2 var. Yazılan yorumlardan sonra cok kararsız kaldım guncellemeyı yaparsam yaşayabileceğim sıkıntılar neler olur acaba yardımcı olursanız sevınırım.

 17. 6s ye yükledim sürüm olarak iyi olabilir ama tarz olarak hiç beğenmedim kilit sesi değişmiş berbat bence ve touch ıd ile direkt olarak uygulamalar açılmıyor ana ekranda sadece kilidin kalktığını görüyorum, eskisi çok daha iyiydi en azından kendine ait bir tarzı vardı tuş ve kilit sesi ıphone markasına kesinlikle yakışmadı hiç memnun değilim mesaj yazma konusunda da sıkıntılar var. lütfen eski haline geri çevirin bu şartlarda telefondan soğudum. android kullanmak isteseydim bunca para verip ıphone almazdım. lütfen eskiye döndürün !

 18. Ben böyle rezil bir şey görmedim sesler Nokia çakması olmuş. Kilit sesi zaten berbat lütfen kısa zamanda eski haline dönsün veya şu kilit ve mesaj sesi konusunda seçenek getirin. İğrenç bir uygulama kaliteyi bozdu böyle giderse kimse tarafından tercih edilen bir marka olmayacak.

 19. Samsungdan apple geçeli 2 ay oldu şu güncellemeden sonra soğudum resmen bi anlamı yokmuş .. tuş sesi kilit sesi çok berbat Siri desen çalışmıyor Çok kötü olmuş gerçekten bir an önce düzeltilmeli

 20. 6s kullanıyorum ve ips10 nu yüklediğimden beri Telefonum aşırı derecede donmaya başladı.hatta gecen gün dondu ve bi süre açılmadı.bunun için bi çözüm bulunacak mı yoksa daha da kötüye gitmeden 9.3.5 sürümüne gerimi döneyim.Yardımcı olursanız çok sevinicem

 21. iyi günler daha öncede yazmıştım cvp vermiştiniz tşkler. eski sürüme geri dönüş yapamadım firewarm gibi bir hata veriyordu neyse 10 kullanayım barışık olayım dedim bu gün dışardaydım şarjım %34 deyken telefon aniden kapandı açmak istediğimde kabloyu tak ve pilin kırmızı ışışıgı yanıp sönenen bir uyarı ekranı geldi ve o ekranda gitti telefon bir mütttet açılmadı sonra tekrar denedim telefon açıldı %33 şarja sahip ti… sonra telefon açıldıktan 3 saniye sonra tekrar kapandı bu işlemi yaklaşık 10 kereye kadar devam ettim kapandı açtım en sonunda telefonu kırıcaktım sinirden. neyseki açıldı şarj %27 düştü neyse öyle devam ettim %10 a geldiğinde aynı sorunu yaptı bu aniden kapanmalarının sebebi nedir….

  • Bildiğim kadarıyla operatörler fiyat farkı koyarak satıyorlar. Eğer taksitle almak için türkcellden almak istiyorsanız birşey diyemem. Ama 2 yıl Apple Türkiye garantili tüm cihazları alabilirsiniz. Özellikle apple.com uygun geliyorsa en iyisi tabii.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?