iOS 10 jailbreak problemleri

20
215

iOS 10 jailbreak yeni yayınlandı. Her yeni jailbreak’te olduğu gibi birçok sorunla birlikte gelecek olan bu iOS 10 jailbreak için, sorunlarımızı birlikte çözebileceğimiz bu sayfayı hazırlayalım dedik.

Güncelleme: iOS 10.1-10.1.1-10.2 jailbreak yayınlandı. Yapmak isteyenler için videolu anlatım yaptık. Buyurun:

IOS 10.2 JailBreak(Beta) nasıl yapılır? (Video eklendi)

IOS 10 jailbreak hangi cihazları desteklemektedir?

iOS 10 jailbreak aşağıdaki 64 bitlik cihazları destekliyor:

IPhone 7
IPhone 7 Plus
IPhone 6’lar
IPhone 6s Plus
IPad Pro
Gelecekteki güncellemelerde diğer 64 bit cihazlar için destek de eklenecek. Ama 32-bit cihazlar için pek umudumuz yok.

Jailbreak, iOS 10’un hangi sürümünü destekliyor?

  • IPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da iOS 10.1 veya iOS 10.1.1
  • iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro’larda iOS 10.0.1 – iOS 10.1.1

Desteklenen platformlar nelerdir?

iOS 10 jailbreak beklediğimiz platformlarla kullanılabiliyor. Cydia Impactor kullanılarak Mac, Windows ve Linux sistemleriyle yükleme yapılabiliyor.

Neden iOS 10 jailbreak şu anda beta halinde?

Çoğu yazılımdaki gibi, bu jailbreak, geliştirme döngüsünün çok erken bir aşamasında olduğu için şu anda beta aşamasındadır. Şu anda çok erken sürüm aşamasındadır ve bu nedenle birkaç hata ve sorun bulunmaktadır. Şu anki şekliyle, iOS 10 jailbreak, ideal olarak geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak kendi bilgisi altındaki risklerden de olsa, doğru bilgi ve beceriye sahip herkes tarafından kullanılabilir.

 

Bu jailbreak tam untethered mi?

Hayır. Pangu’ın iOS 9.3.x jailbreak’inde olduğu gibi, her yeniden başlatma sonrasında cihazınızı jailbreak moduna geri getirmeniz gerekmektedir.

Cydia işe yarıyor mu?

Evet, Cydia gerçekten işe yarıyor ve jailbreak cihazda erişilebilir durumda.

Cydia kapanıyor?

Daha önce de belirttiğim gibi, bu yarı-serbest bir jailbreak, yani Cydia gibi uygulamalara erişmek için cihazınızı her yeniden başlattıktan sonra tekrar jailbreak moduna sokmanız gerekecektir. Jailbreak moduna girmezseniz ve Cydia ve diğer jailbreak tweaks’lerine erişmeye çalışırsanız, bunlar açılmayacaktır. Yeniden başlattıktan sonra jailbreak moduna girmek için, burada Adım 10’u izleyin: iOS 10 / 10.1.1’i nasıl kurarsınız?

İLGİLİ HABER:  iOS 13.5 Pil Performansı Arttı mı? İşte Test

Cydia Substrate çalışıyor mu??

Resmi olarak, hayır. Bunun anlamı, Substrat’ı kullanan tweaklerin, iOS 10 jailbreak’ta çalışmayacak olması demektir. Cydia Substratını etkinleştirmenin bir yolu var. Bu yöntemi şu yazımızda yazdık: iOS 10’da Cydia Substratını etkinleştirme

iOS 10 jailbreak ile hangi tweakler uyumludur?

iOS 10 jailbreak ile uyumlu tweak’lerin tam güncellenen listesi için şu konuyu takip ediniz: iOS 10 jailbreak ile uyumlu tweak listesi

Çalıştırmaya çalıştığımda, neden mach_portal uygulaması çöküyor?

Muhtemelen bunun için sertifikaya güvenmiyorsunuzdur. Buradaki konumuzda adım 9’u kontrol edin ve çalıştırmadan önce uygulamanın profiline güvendiğinizden emin olun.

FaceTime ve iMessage neden jailbreak’den sonra çalışmıyor?

Sorunun düzelip düzeltmediğini görmek için Ağ ayarları’nı Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırlaişlemini yapınız.

IOS 10.2’den IOS 10.1.1’e geçiş yapabilir miyim?

Maalesef Apple artık eski sürümleri imzalamıyor. Bu yüzden iOS 10.2’den iOS 10.1.1’e geçiş yapmak mümkün değildir.

IOS 9.x’den iOS 10.1.1’e yükseltebilir miyim?

Şu anda hayır, ancak teknik olarak bunun cevabı evet, ancak yalnızca Prometheus aracı kullanılabilir hale getirildiğinde ve kaydedilen ilgili .shshs2 dosyalarına sahipseniz bunu yapabilirsiniz. Ek olarak Prometheus, başarılı bir yükseltme için bir iOS 9.x jailbrok yapılmış bir aygıt gerektiriyor.

Bu konunun kapsamına girmeyen bir sorunuz varsa ya da bir çözüm bulursanız, aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

20 YORUMLAR

  1. İmpactor ile kurarken e-posta şifremi yazıyorum fakat kabul etmiyor.Sign in with the app-specific you generated ile başlayan bir uyarı kutusu çıkıyor

  2. impacktorun içine mach portalı attım yükleme yapıyordu bi yere gelince yükleme donuyor galiba 1 saat felan bekledim hiçbirşey olmadı sorun ney olabilir?

  3. 6plus 10.2 ye cydia yükledim bi kaç tweak kurdum. Cydia ana ekranındaki sekmelere tıkladığımda sekmeleri sadece seçiyor yani basılı tutuyormuşum gibi algılıyor. Bütün hepsi aynı şekilde yani sekmeler çalışmıyor. Nedeni ne olabilir acaba? Ve birde stashing tweaki 10.2 için güncellenmemiş. Bu tweake alternatif yol olan seçeneği kullanırsam tweak yüklediğimde otomatik telefon hafızasına mı kaydolucak yoksa system dolduğunda tekrar tekrar pc’den o alternatif yolu mu kullanacağım? Teşekkürler

  4. yahu ben jb attım. 1 hafta sonra jb çalışmamaya başladı bende tekrardan yapılması gerektigini duydum ve telefojndan yaluyu sildim. (üzerine basılı tutarak.) ancak bir daha impactor ile yapmak istedigim zaman unexpected parameter hatası alıyorum bunun çözümü nedir? ayrıca bir daha nasıl jailbreak atarım

  5. ben ipad mini 2 kullanıyorum sürümüm 10.0.2 jb yükledim bi,r kaçhata var bir çok tweak çalışmıyor doğru.ipad kendim kapatım açtığımda yeniden yaluyu açıp go yapmam gererkiyor çalışması için.ama hiç öburdakilerin yazdıkları sorunlarla karşılaşmadım .ve benim ilk jb yüklemem de değil bu . ios 7 de 8 de 2 saat a anca kuruyordum ios 10 da 5 dk bile surmedi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?