Dün İOS 10’un final sürümü yayınlandı. iOS 10 daha önce defalarca Beta aldı. 7 Eylül’de iOS 10’un çıkış tarihini açıklanmıştı ve nihayet dün akşam final sürümünü yayınladılar.

Dün iOS 10’u ilk yükleyenler bazı problemlerle karşılaştılar. Bugün ise bir çok problem çözülmüş görünüyor. Gönül rahatlığıyla iOS 10’a cihazlarınızı güncelleyebilirsiniz.

Ben iOS 10’u çok beğendim. Cihazı elinize aldığınızda direk uyanması çok kullanışlı olmuş. Yeni iOS 10 duvar kağıdı ve yeni mesaj özellikleri de çok hoşuma gitti. Bunun yanında şarj sanki daha uzun gidiyor. (iPhone 6s) Çeşitli kaynaklarda da ufak tefek hataların yanında, şarj konusunda herkes iOS 10’u beğenmiş gibi.

iOS 10’un performansı nasıl?

Cihazlarınıza iOS 10 yüklemeden önce performans testlerine bakmanızı öneriyoruz. Çünkü iOS 10’un performansı cihazınız için düşük olursa, tekrar iOS 9.3.5’e dönmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da boşuna vakit kaybı demektir.

Aşağıdaki video’da her cihaz için iOS 10 hız testleri var. Cihazınızda iOS 10 performansı için bir fikir vermesi açısından izleyebilirsiniz. Hız testleri tüm iPhone modellerinde yapılmış. Başlangıç, Uygulama açılma süresi , Benchmark testleri yapılmış.

 

 

iOS 10 ‘u yüklemeli misiniz?

iOS 10’a jailbreak yayınlanmadığını unutmayın. Jailbreak iOS 9.3.3’e kadar var şimdilik. Üstelik sadece iOS 9.3.4’e ve iOS 9.3.5’e dönüşler açık.  Eğer jailbreak sizin için önemli ise, iOS 10 güncellemesinden uzak durun şimdilik.

Bunun haricinde hemen güncelleyin. Apple iOS 10 ile gerçekten iyi iş çıkarmış.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?