iOS 10 ile Birlikte Evinizi Yönetebileceksiniz

0
87

Apple’ın bu yıl Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10’un Beta sürümünün tanıtılması bekleniyor. Önce geliştiriciler için açılacak olan Beta sürümü daha sonra ise halka açık olarak teste sunulacaktır. iOS 10‘un kararlı sürümü ise Eylül ayında iPhone 7 ile birlikte tanıtılacaktır. iOS 10 ile buluşmamıza kalan zaman giderek azalırken, iOS 10 hakkında da bazı sızıntılar gelmeye devam ediyor.

iOS 10 ile birlikte özelleştirilebilir kontrol merkezi, Siri’nin üçüncü parti uygulamalarda kullanılması, iPhone ve iPad’de karanlık mod ve bunun gibi daha bir çok özelliğin gelmesi beklenirken Apple’ın tasarımsal açıdan iOS 10‘da büyük değişiklik yapacağı düşünülmüyor. Aynı zamanda şuanda ki HomeKit uygulamasının daha da geliştirilmesi ve evlerimizin Apple ürünleri ile daha akıllı hale gelmesi bekleniyor. iOS 10’da Siri’nin HomeKit ile birlikte çalışmasıyla sesli olarak evinizi yönetebileceksiniz. Örneğin, “Siri, üst katın ışıklarını aç” diyerek evinizin içindeki ışıklandırmaların açılıp kapanmasını sağlayabilir hale gelebileceksiniz. Şuanda hali hazırdan kullanılan HomeKit uygulamasının bu alanda daha da geliştirilebileceği düşünülüyor.

iOS 10 ve HomeKit

iPhone, iPad, Apple TV ve Mac’in tüm özelliklerini daha iyi bir şekilde kullanabilmek adına Haziran ayında sadece iOS 10 değil, Mac OS, tvOS ve WatchOS uygulamalarının da yeni sürümleri yayınlanacak.

Apple’ın sadece kullandığımız cihazlarda değil, evimizin de adeta bir parçası olmaya çalışması işe şirketin bizi şaşırtmaya devam edeceğini düşündürüyor. iOS 10’a dair tüm bilgiler ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Üretimi Koronavirüs Etkisine Girdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?