iOS 10 Güncellemeleri İşe Yaradı

0
58
iOS 10

Apple’ın akıllı telefon tablet ve Apple TV ürünlerinde kullanmayı tercih ettiği işletim sistemi olarak bilinen iOS işletim sistemi açık ara en kararlı mobil işletim sistemlerinden bir tanesi. Sadece Android ile karşılaştırıldığı zaman değil genel olarak bakıldığında bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri dahil iOS işletim sistemi çok daha kararlı yapısı ile ön plana çıkıyor.

Casus yazılımlara karşı çok daha etkili koruma ve çok daha az güvenlik açığı gibi birçok nokta iOS işletim sistemini zaten öne çıkarmakta. Aslında tüm bu nedenler ve işletim sisteminin kazandığı popülarite sayesinde her yeni sürümde biraz daha dikkatli takip edilmekte. Zira bu durum güncel son işletim sistemi olan iOS 10 içinde geçerli olmuştu.

iOS 10 İşletim Sistemi Bekleneni Verdi Mi?

Aslında bu sorunun cevabı doğrudan evet. Her ne kadar iOS 10 işletim sistemine iOS 9 sürümünden geçişlerde belli başlı sorunlar yaşansa da son yayınlanan güncellemelerden sonra artık iOS 10 işletim sisteminin tam anlamıyla kararlı bir yapıya geçtiğini de söylemek gerekiyor. Eski serilere göre artık çok daha başarılı bir işletim sistemi haline gelen iOS 10 işletim sistemi için yayınlanan son güncellemelerden sonrada kullanım oranları beklenen değerleri vermeye başladı.

iOS 10

Son olarak Apple iOS 10.2 sürümü güncellemesini yayınlamıştı. Yayınlanan bu yeni güncelleme sonrasında Apple’ın birçok sorunu çözmesinin hemen ardından son kullanım oranları hakkında da yeni açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalarda Apple’ın yeni işletim sisteminin son güncellemesinde artık kullanım oranlarının da beklenen düzeylere ulaştığı belirtildi.

iOS 9 Serisinin Kullanım Oranını Geçti

Açıklanan son verilerle beraber iOS 10 işletim sisteminin kullanım oranının %76 oranına ulaştığı belirtildi. %76 oranında kullanım oranına sahip olduğunun açıklanmasıyla beraber yeni işletim sisteminin güncellemesinin ne kadar başarı elde ettiği de netlik kazanmış oldu.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 ile gelen 3D Touch için yeni özellikler

Zira henüz çok kısa bir süre önce kullanım oranlarının %63 civarlarında olduğu belirtiliyordu. Tüm bu oranlarla beraber iOS 9 için aynı dönemlerde %75 oranında kullanım oranı elde edilmişti. Yani kısacası çok küçük bir fark olsa da iOS 10 işletim sistemi geçmiş serilere göre kesinlikle çok daha fazla kullanılan bir işletim sistemi olmayı başardı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?