Apple’ın bu sene en çok gündeme geldiği konu yeni akıllı telefonu oldu. Yeni seri akıllı telefonların sadece duyurulmasıyla beraber iPhone 7 akıllı telefonlarında ne gibi değişiklikleri olacağı uzun süredir konuşulmaya devam etmişti. Kulaklık girişleri değişecek, Home tuşu dokunmatik olacak yeni renk seçenekleri gelecek gibi akıllı telefonun birçok özelliği henüz tanıtımdan önce tartışılmaya başlanmıştı. Hatta 7 Eylül tanıtımından önce tüm bu özelliklerin tartışılmaya başlandığını bile söylemek gerekiyor. Tüm bu özelliklerin yavaş yavaş kesinleşmeye başlamasının hemen ardından da iPhone 7 tanıtımının yapılmasıyla akıllı telefon pazarında en etkili olan serilerden biri olarak ortaya çıkan yeni seri akıllı telefonun bu kadar çok konuşulmasının yanış ıra Apple’ın bu sene kullanıcılara sunduğu tek yeniliğinde iPhone 7 olmadığını da söylemek gerekiyor.

Her ne kadar tüm bunlarla beraber iPhone 7 akıllı telefonları daha fazla ön plana çıkmış olsa da Apple’ın en az yeni seri akıllı telefonları kadar yeni işletim sistemi olan iOS 10 işletim sistemleriyle de büyük oranda başarı elde ettiğini de söylemek gerekiyor. Haliyle aslında teknoloji devinin ön plana çıkmasın sağlayan yeniliklerden birisi de işletim sistemi oldu.

Yeni seri işletim sistemi ile beraber ise tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi birçok yenilik de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Tüm bu yeniliklerden bir tanesi de iPhone serisine eklenen yeni emojiler. Hem tasarım hem de grafiksel açıdan çok daha beğenilen yeni seri emojilerin iOS 10 sistemine dahil edilmesi ise bazı sosyal medya uygulamalarının iştahını kabarttı.

WhatsApp Android İçin Emojileri Kullanıma Sunmaya Başladı

Bu sosyal medya uygulamalarından biri olan WhatsApp, iOS 10 ile beraber gelen emojileri kendi sistemine de eklemeye başladı. Emoji desteğinin ise Android işletim sistemleri için de geçerli olacağı belirtiliyor. Yani WhatsApp sayesinde artık iOS 10 ile beraber gelen yeni emojiler Android telefonlarda da kullanılacak. Tabi söz konusu uygulamanın bu şekilde başarı elde edip etmeyeceği de şimdilik merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?