Bildiğiniz gibi Apple tarafından geliştirilen ve yeni nesil cihazlarla güncel bir biçimde yoluna devam eden iOS artık 10. sürümüne ulaştı. Hatta bir süredir de geliştiriciler için beta sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. Bu noktada herkesin aklına iOS 10 çıkış tarihi takılıyor. Yani son kullanıcının yeni işletim sistemini ne zaman kullanacağı ciddi bir merak konusu oluyor.

ios-10-cikis-tarihi-ne-zaman-2Eğer iPhone ile ciddi bir bağınız varsa, şimdiye kadarki hiçbir lansmanını kaçırmadıysanız aslında az çok bir tahmininiz olacaktır. Geçmiş yıllarda yeni iPhone modeli ve yeni iOS sürümü hep ardışık olarak sunulmuştu. Şöyle ki;

iOS 6

12 Eylül’de tanıtılan iPhone 5‘in ardından 19 Eylül itibariyle iOS 6 piyasaya sürüldü.

iOS 7

10 Eylül tarihinde iPhone 5s tanıtılırken 18 Eylül itibariyle iOS 7 güncellendi.

iOS 8

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus lansmanı 9 Eylül’de yapılmıştı ve iOS 8 Eylül’ün 17’sinde bizimle buluşmuştu.

iOS 9

9 Eylül itibariyle tanıtılan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile birlikte tarih 16 Eylül’ü gösterdiğinde iOS 9 sunuldu.

Bu veriler ışığında baktığımızda iPhone 7 tanıtımı için beklenen tarihin 7 Eylül 2016 olduğunu biliyoruz. Bunun dışında çok sayıda uzmanın 9 Eylül itibariyle de iPhone 7 ön sipariş sürecinin başlayacağını belirttiği günlerdeyiz. Bu durumda yine iOS 10 çıkış tarihi olarak 16 Eylül ya da aynı haftanın aralığı düşünülebilir mi?

Pek tabii Apple yine geleneği bozmayacaktır. iOS 10 ile iPhone 7 senkronize bir biçimde sunularak kullanıcının beğenisini kazanacak. Böylelikle ticari anlamda satışların da olabilecek en üst noktaya ulaşması muhtemel görünecek.

Özellikle de iOS 10 yeni özellikleri ile şimdiden merak konusu olmaya başladı. Belki de iOS işletim sisteminin en sevilen yanı olan güvenilirliğin çok daha üst noktalara ulaştığından kaynaklanan bu ilgi bize tasarımsal bazı farklılıklarda vadedecek. Önümüzdeki 1 aylık süreçte tüm detayları öğrenip hepsine sahip olabileceğiz. iPhone 7 heyecanı şu sıralar iOS 10 tanıtımı ile çok daha ileri safhalara ulaşabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?