Apple kısa bir süre önce  iOS 10 beta 8, iOS 10 public beta 7 ve tvOS 10 beta 7 Beta testçileri için yayınladı. Son güncelleme 1 hafta önce olmuştu. Bu güncellemele, gelecek ay resmi olarak yayınlanması düşünlen iOS 10’u kararlı hale getirmenin ne kadar acil olduğunu gösteriyor. iOS 10 sadece iki ay önce Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansında (WWDC) tanıtıldı ve 8. beta güncellemesini aldı.

iOS 10 Developer Beta 8 / Public Beta 7

Genellikle Beta sürümlerinin yayınlanmasında arada birkaç hafta olur. Artık iOS Beta Developer sürümlerinin yayınlanmasıyla, public beta’ya geçiş çok hızlı oluyor. Eğer bunu Apple’ın pazarlama taktiği olarak görecek olursak, iOS 10 için, açık ara ile diğer iOS sürümlerinden çok uğraşıldı. iOS 10’da özellikle Mesajlar, Haritalar ve Fotoğraf uygulamasında değişiklikler olurken, HomeKit denilen yeni bir uygulama da geliştirildi. Aslında başlı başına HomeKit uygulaması, geleceğimizi etkileyecek bir pozisyon getiriyor. Bu uygulama ile akıllı evler artık iPhone kullanıcılarına daha yakın.

iOS 10 yenilikleri hakkında yaptığımız haber için tıklayınız: iOS 10 yeni özellikler

iOS 10 Beta 8’i Apple Developer hesabı olanlar deneyebilecekken, iOS 10 Beta 7’yi ise Apple Beta Software programına kayıt olan herkes deneyebilecek.
Daha önceki yazılarımızda Apple Beta Software programına nasıl kayıt olacağınızı anlatmıştık:

“Eğer sizde iOS 10 Public Beta 7’i yüklemek istiyorsanız, bu linke tıklayın ve Apple Beta Software Program sayfasından kayıt işleminizi tamamlayın.

 Eğer Apple Developer hesabınız varsa veya Apple Beta Testçilerine katılmışsanız, Uyumlu bir iPhone, iPad veya İpod Touch cihazınızda,
Ayarlar>Genel> Yazılım Güncelleme kısmından güncelleme yapabilirsiniz. Jailbreak kuranlarda her hangi bir güncelleme görünmeyecektir.

iOS 10 Beta 8 Developer veya iOS 10 Beta 7 Public sürümlerinin tüm yüklenme aşamaları için tıklayın.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Kullanıcıları İçin Apple Bildirimleri Başladı

tvOS 10 Beta 7

tvOS  Apple’ın en ilginç platformlarından biri. iOS 10 ve macOS Sierra da çok gelişim kaydetti ama tvOS 10 daha dengeli bir büyüme aşaması geçiriyor. Apple TV’lerin bir sonraki versiyonu, tvOS ile yeni özellikler kazanacak. Siri entegresi olacak. HomeKit bağlantılı cihazların kontrolünü yapabilecek. Dark mode denilen ve kullanıcıların çok beğendiği bir özellik olacak.

tvOS 10 Beta 7 güncellemesi, kullanıcı tarafında büyük değişiklikler getirmiyor. Gelen yenilikler performans artırma ve kaput altı diye tabir edilen yenilikler. Apple TV sahipleri bu güncellemeyi, Ayarlar menüsünden yükleyebilir.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?