20 Ağustos Güncellemesi, Apple iOS Beta 7 ‘yi geliştiriciler için yayınladı. Gelecek ay (Eylül 2016) çıkması beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile iOS 10 işletim sisteminin kararlı sürümü de son hızla hazırlanmaya devam ediyor. Apple neredeyse her hafta yeni bir Beta sürümü yayınlıyor. iOS 10’da sona yaklaşıldı. Birkaç güne kadar kararlı sürümün de yayınlanmasını bekliyoruz.

Neler yeni?

  • Siri’de bulunan Voicemail transcription özelliği iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE için kullanılabilir hale geldi (ABD veya Kanada için)
  • iOS 10 ‘da iCloud Fotoğraf kütüphanesi üzerinden senkronizasyon kaldırıldı.
  • Bulunduğunuz yerle ilgili şüpheli etkinlikleri önlemek için WebGeolocation, artık HTTPS güvenlikli web sitelerinde çalışacak.
  • iOs 10 Beta 7 ile Swift Playgrounds geliyor.

 

iPhone, iPad ve iPod Touch için iOS 10 Beta 7 Developer yayınladı. Bu versiyonu iOS 10 developer yani geliştirici hesabı olanlar indirebiliyor.

iOS 10, ilk kez WWDC 2016’da sunulmuştu. 2 ay içinde 6. kez güncelleme geldi. Final sürümüne çok yaklaştığımızı söyleyebiliriz.

iOS 10 ile birlikte, Apple Music, Apple News platformlarına yeni özellikler gelmişti. iOS 10 bu sonbaharda herkes için yayınlanmış olacak.

Kullanıcıların İOS 10 Hakkında Merak Ettikleri
İOS 10 

Eğer daha önce iOS 10’u iPhone veya iPad’e kurup test ettiyseniz,

Ayarlar kısmından, Yazılım güncelleştirme kısmından OTA güncellemesini bulup, kurabilirsiniz. Eğer kayıtlı geliştirici hesabınız varsa, Apple geliştirici sayfasından beta 6 profilini kurabilirsiniz. Tahmini olarak birkaç gün sonra iOS 10 Beta 7 Public sürümünü yani herkes için olan sürümünü yayınlanır.

 

iOS 10 çok çarpıcı özelliklerle geliyor. Music ve News uygulamaları başta olmak üzere bir çok uygulamada büyük değişiklikler var. HomeKit; akıllı ev kontrol uygulaması da iOS 10 ile birlikte gelen büyük yeniliklerden. Daha şimdiden birçok donanım üreticisi HomeKit uyumlu cihazlar geliştirmeye başladılar bile. Kilit ekranı yeniden tasarlandı. Ev ekranına ise yeni widgetler geldi.

 

iOS 10 kararlı sürümü ise Sonbaharda çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?