Apple kendi işletim sistemi olan İOS’u geliştirmeye devam etmektedir. Şuan için normal kullanıcılara 9 sürümünün son serisi yayınlanırken geliştiriciler içinde 10 sürümü dağıtılmaya devam etmektedir. İOS işletim sistemi şuanda geliştiriciler için beta 3 olarak yayınlanmış bulunmaktadır.

Şuan için fark edilen değişiklikler ise yenilenmiş bir ara yüz olmaktadır. Tasarım daha sadece ve daha teze görünümü ile kullanıcıların göz yorgunluğunu alacak gibi durmaktadır. iPhone, iPad ve iPod’lar için gelecek olan güncellemede fark edilen genel olarak müzik olayında geliştirilme yapılmaya çalışmış olması olmaktadır. Apple’in önemli gelirlerden biride burası olduğundan daha kullanışlı bir sistem yaratılmaya çalışıldığı kesin görülmektedir.

Beta sürümleri takip etmek için geliştirici olarak kaydınızın olması gerekmektedir. Beta sürümlerin sadece geliştiricilere açık olma nedeni ise çıkabilecek sorunlara karşı normal kullanıcıların sıkıntı yaşamaması olmaktadır.

Yeni sürüm de genel olarak uygulamalarda yenilikler görünüyor. Gerek müzik gerek haber uygulamalarında tasarım ve kullanım kolaylığı daha da ön plana çıkarılmaya çalışılmış bulunuyor. 5 Temmuz’da yayınlanan beta 2 sonrasında 3’de yayınlanmış bulunuyor.

Siri teknolojisi ise şuan için bile kullanıcıları tatmin eder nitelikte olurken artık yeni gelişmeler ile daha da kullanışlı bir hale getirilmeye başlamış bulunmaktadır. Uygulamalar ile daha bağlantılı bir biçimde sorunsuz çalışması sağlanmış bulunmaktadır. Kilit ekranında da aynı şekilde kullanım kolaylığı sağlayan yenilikler yapılmış bulunuyor. 3D dokunmatik ekranında da uygulamalar ile alakalı gelişmeler diğer beta sürümde daha da ortaya çıkacak gibi duruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?