iOS 10 ‘un 2. public betası bugün genel kullanıma açıldı. 2 gün önce de Apple, gelişitiriciler için 3. beta’yı yayınlamıştı.

iOS 10 ‘un final versiyonunun bu sonbahara kadar yetişmesi bekleniyor. Apple ise kullanıcıları yavaş yavaş iOS 10’a ısındırma niyetinde anlaşılan. iOS 10 ile Siri, Mesajlar, Bildirimler, Footoğraflar, Apple Music, HomeKit gibi birçok uygulamaya yeni özellikler geldi.

 

Eğer zaten Apple Beta Testlerini yapanlardan birisi değilseniz, Apple Beta Software programına kayıt olabilirsiniz. Bu programa kayıt olduğunuzda, e mail adresinize indirme linki gelecek.

Apple 3. beta’yı geliştiriciler için yayınlamıştı. Cihazınızı kilitlediğinizde şimdi artık haptic feedback denilen bir özellik var. iCloud Drive indirmeleri artık Safari ve Mail uygulamasında. Apple Music ise birkaç küçük tweak aldı. Beta 1’de sunulan klavye tıklama sesleri ise bu betalarda kaldırıldı.

iOS 10 Public Beta Nasıl Yüklenir?
iOS 10 Public Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 10 beta’yı yükleyenler dikkat etsinler

Beta yüklemeleri, doğası gereği birçok bug, hata içermektedir. Zaten deneme yapılmasının amacı da bu hataları tespit etmek değil mi? Eğer elinizde 2. bir iPhone veya iPad varsa düşünmeden yükleyebilirsiniz. Bazı uygulamalar sorunsuz çalışmayabilir. Tabi şimdilik iOS 10’dan iOS 9.3.2’ye geri yükleme yapabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?