Apple’ın en başarılı akıllı telefonlarından biri iPhone 7 akıllı telefonları oldu. Apple tarafından 7 Eylül tarihinde yapılan tanıtımından hemen sonra büyük oranda beğeni toplayan yeni seri akıllı telefonlar artık yavaş yavaş satışa da çıkmaya başladı. Apple’ın en başarılı akıllı telefon serilerinden biri olarak gösterilen iPhone 7 telefonlarında bu sene Apple’ın asıl amacının da kullanıcılara çok daha fazla asistanlık hizmeti sunmak olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira Apple’ın yeni seri telefonlarına eklediği özelliklerde bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor. Çok daha etkili bir Siri asistanı, bunun dışında kullanım verilerini değerlendirme ve benzeri birçok yeni özellik sunan Apple’ın en büyük yeniliği ise aslında iOS 10 işletim sistemi.

iOS 10 işletim sistemi ile beraber de kullanıcılara birçok yeni özellik sunan Apple’ın sunduğu tüm bu yeni özellikler ise aslında firmanın bu alanda ne kadar iddialı olduğunu da ortaya koymakta. Yeni seri işletim sisteminde yer alan tüm bu özelliklerin de yapılan tanıtımlarda kullanıcılara açıklandığını biliyoruz. Tabi bunun dışında yeni seri işletim sisteminde çok fazla bilinmese de aslında akıllı telefon alanında çok büyük yenilik olarak gösterebileceğimiz ve çok fazla öne çıkmasa da akıllı telefon deneyimini epey geliştirecek olan birçok özellikte yer alıyor. Bu özelliklerden biriside aracımı nereye park ettim özelliği.

iOS 10 ile beraber haritalar uygulamasına eklenen yeni özellik sayesinde artık aracınızı nereye park ettiğinizi haritalar uygulamasından da kayıt altına alabileceksiniz. Söz konusu özellik ise yine kullanıcının isteğine bırakılmış. Eğer aracınızı nereye park ettiğinizi harita üzerinde her seferinde konumlandırmak istiyorsanız yapmanız gereken harita ayarları kısmında yer alan “Show parked location” özelliğini aktif hale getirmek. Söz konusu yeni özelliği açtığınızda otomatik olarak aracınızı park edip aracınızı park etiğiniz yerden uzaklaşmaya başladığınızda aracın konumu haritanıza hatırlatma olarak gönderiliyor.

Şimdiden kullanıcılarından büyük oranda beğeni toplayan özelliğin ilerleyen dönemde Apple tarafından yeni güncellemeler ile beraber geliştirileceği de kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?