Bu makalede, bir jailbreak tweak’ini kullanarak iOS 10‘un AirPlay özelliğinin desteklenmeyen uygulamalar için nasıl etkinleştirileceğine yer verdik.

Apple’ın AirPlay özelliği, iPhone ve iPad’in hak ettiği ilgiyi görmeyen görünmez kahramanlarından biridir. Aslında bir YouTube videosunu iPhone ve Apple TV kullanarak büyük ekran bir TV’ye kablosuz olarak aktarmaktan daha büyüleyici şeyler var. Ancak maalesef, AirPlay bazı uygulama geliştiriciler tarafından engelleniyor veya daha doğrusu, bu geliştiricileri işe alan televizyon şirketleri AirPlay’in tüm uygulamalar için kullanılabilir olmasını engelliyor.

Sonuç olarak AirPlay özelliğini kullanarak herhangi bir uygulamayı TV ekranınıza yansıtamazsınız. Ancak söz konusu iOS olduğunda hiçbir şey imkansız değildir. iOS’un önceki sürümlerinde olduğu gibi, iOS 10 için kullanılabilir olan bir jailbreak tweak’i ile AirPlay özelliğini desteklemeyen uygulamalar için de etkinleştirebilirsiniz. Bunu, PremiumPlay adlı jailbreak tweak’ini kullanarak yapabilirsiniz.

PreimumPlay AirPlay

Cydia’nın tweak kaynaklarından BigBoss yoluyla indirebileceğiniz PremiumPlay’e, 1.99 $ ödeyerek sahip olabilirsiniz. Yaptığı işin yanında oldukça uygun bir fiyatla sahip olabileceğiniz PremiumPlay ile Apple’ın AirPlay özelliğini çok daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Şu anda resmi olarak desteklenen uygulamalar listesi çok kısa olsa da, önümüzdeki dönemde listeye birçok uygulamanın eklenmesi bekleniyor.

PremiumPlay’in Desteklediği Uygulamalar

  • Xfinity Stream
  • Verizon FIOS
  • DirecTV
  • Crunchyroll

Geliştirici, sonraki sürümlerde daha fazla uygulamanın ekleneceğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir: AirPlay herhangi bir stereo ses sistemine ya da cihaza nasıl eklenir?

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 Acil Numara Açığını Kapattı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?