iOS 10.3 Sürümü İçin “Tiyatro” Modlu İlk Sürüm İddiaları Gelmeye Başladı

0
59
iOS 10.3

Apple’ın işletim sistemlerine verdiği önem sürekli olarak artmaya başladı. İlk olarak yeni iPhone serisi ile beraber ortaya çıkan yeni nesil işletim sistemi olan iOS 10 işletim sistemi, ardından Apple Watch akıllı saatleri için yeni işletim sistemleri sonrasında bilgisayar serileri için yeni işletim sistemleri derken Apple’ın bu alanda epey bir çalışma içerisinde olduğunu görmeye başlamıştık.

Tüm bu yeni işletim sistemleri içerisinde ise markanın en çok konuşulan işletim serisi ise iOS 10 serisi olmuştu. Hem iPhone hem de iPad serisi için kullanılan yeni işletim sistemine gösterilen özenin sürekli olarak artması ile beraber yavaş yavaş ilk güncellemelerde gelmişti. Son olarak ise Apple kısa süre önce iOS 10.2 güncellemesini yayınlamıştı.

iOS 10.2.1 İçin Beta Süreci Başladı

Bu noktada yeni güncellemenin hemen sonrasında Apple’ın yeni güncelleme olarak gösterilen iOS 10.2.1 güncellemesi için çalışmalara başladığı da belirtilmişti. Nitekim yeni güncelleme için ardı ardına yeni beta sürümleri de yayınlandı. Henüz ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacağı ve ne zaman net sürümü yayınlanacağı konusunda iOS 10.2.1 için detaylar belli olmamış olsa da şimdilerde iOS 10 için yeni iddialara gündeme gelmeye başladı.

iOS 10.3

iOS 10.3 Mü Geliyor?

İddialara göre Apple henüz 10.2.1 sürümünün kararlı versiyonunu yayınlamamışken şimdilerde markanın iOS 10.3 güncellemesi için çalışmaları başlattığı belirtildi. iOS 10.3 sürümüyle beraber ne gibi yenilikle geleceği konusunda da ilk detayların belli olmaya başladığını belirtelim.

iOS 10.3

Yeni sürüm daha çok 2017 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni iPad modeli için özel olarak hazırlandığı belirtilen bir sürüm. Dikkat çeken bir yanı yeni sürümün “Tiyatro” adı verilen bir özellikle beraber geliştirileceği de oldu. Tüm bu açıklamalar ve detaylara bakacak olursak kısa süre içerisinde beta sürümlerini görmeye başlayacağımız iOS 10.3 sürümü için özellikle film uygulamaları için yenilenen birçok özellikle karşı karşıya kalabileceğiz gibi. Apple henüz açıklama yapmadı fakat yine iddialara göre yeni işletim sistemi güncellemesi olarak göreceğimiz iOS 10.3 sürümünün ilk versiyonun Ocak ayı içerisinde kullanıcılara sunulacağı da belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 13.3.1 Beta 2 Yayınlandı

Yeni işletim sisteminin güncellemesinin daha ne gibi özellikler barındıracağı ve yeni güncellemenin iPad’e özel yeni detayları da barındırıp barındırmayacağı ise Apple’ın yapacağı açıklamalarla beraber ortaya çıkacak gibi. Sadece bu iddialar bile iOS 10.3 için şimdiden bir heyecanda yarattı bu da bir gerçek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?