iOS 10.3 Sonrası iPhone Hızları Nasıl Değişti?

0
65
iOS 10.3

iOS 10.3 güncellemesi öyle görünüyor ki Apple’ın en çok konuşulacak olan işletim sistemi güncellemelerinden biri olacak. Bu durumun nedeni ise henüz beta 1 sürümü yayınlanmasına karşılık güncellemenin getirdiği yenilikler.

Öncelikle Apple Watch serilerinde tiyatro modu adı verilen bir mod olacağının ortaya çıkmasını sağlaması, AirPods kulaklıkları için yeni özellikler getirmesi, haritalar uygulamalarını daha da geliştirmesi, uygulama izinlerini düzenlemesi gibi birçok yeniliği ile beraber iOS 10.3 beta sürümü hiç şüphe yok ki Apple’ın en çok konuşulan güncellemelerinden biri olacak.

Getirdiği yenilikleri bir kenara koyacak olursak söz konusu işletim sistemi güncellemesinin sistemsel olarak da bir dizi düzenlemeyi akıllı telefon serisine dahil ettiğini söylemek gerekiyor.

iOS 10.3 Telefonları Hızlandırdı Mı?

Bu noktada bir süredir konuşulan iddiaların başında yeni işletim sistemi güncellemesinin beta sürümü olsa bile telefonları hızlandırdığı konusu var. Gelen tüm iddialarda genel olarak bu güncelleme sonrasında telefonlarda performans artışı olduğu belirtiliyor. Peki gerçek böyle mi?

Yapılan testlere bakacak olursak iOS 10.3 beta 1 sürümü için işletim sistemini hızlandırdı mı sorunun cevabı doğrudan evet. Fakat çok yüksek bir performans artışı da beklemek yanlış olur. Söz konusu güncelleme ile beraber performans artışı sağlandığı ve telefonların hızlandığı kesin fakat yapılan testlere bakacak olursak hemen her model için bu durum aynen geçerli değil.

Özellikle yeni seri iPhone 7 telefonlarında performans artışı olduğu fakat bu artışın çok yüksek değerlerde olmadığı belirtiliyor. Ama eski seri iPhone akıllı telefonlarında güncellemeyi alan serilerin performans artışlarından daha fazla etkilendiği ve genel olarak ciddi oranda sistem iyileştirmeleri yaptığı da belirtiliyor. Bu nedenle zaten Apple tarafından da iOS 10.3 beta 1 sürümüne yükseltme yapılması önerisi var.

Pil Sorunlarına Veda Edilecek Mi?

Yeni işletim sisteminin telefonları hızlandırdığının belirtilmesi ile beraber bir konu daha gündeme geldi. Gündeme gelen bu diğer konu ise yeni güncellemeler sonrasında iOS 10.2.1 serisinde yaşanan pil sorunlarının devam edip etmediği. Hemen belirtelim kullanıcılardan gelen ilk geri dönüşlere bakacak olursak yaşanan pil sorunları içinde iOS 10.3 beta 1 sürümü çözüm oluşturabiliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 İle Beraber Gelen Analiz Özelliği Nedir?

iOS 10.3

Özellikle bu sürüm ile beraber çok hızlı şarj tükenmesi gibi sorunların önüne geçildiği ve anlık olarak pil bitmesi gibi sorunların en aza indirildiği belirtiliyor. Güncellemenin bu sürümü için geçerli mi bilinmez ama final sürümünde iOS 10.3 işletim sistemi güncellemesinin şarj sorunları için iyileştirmeler sunacağı kesin. En azından Apple’ın bu yönde gelen eleştiriler yüzünden kapsamlı bir çalışma yaptığını biliyoruz. Haliyle iOS 10.3 final sürümü güncellemesinde de bu konuda yeni iyileştirmeler olduğu düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?