iOS 10.3 Serisi Jailbreak Sürümü İçin Önemli Gelişme

0
80
iOS 10.3.2

Yeni iOS sürümünün çıkmasına çok kısa bir süre kaldı. Yeni iOS sürümünün çıkışı için sadece birkaç gün kalmasına karşın, hem yeni sürüm için hem de eski seri için önemli bilgiler gelmeye devam ediyor. iOS 11 ile gelen yenilikler, kullanılacak olan teknolojiler bir yana iOS 10.3 sürümü içinde önemli haberler ortaya çıkıyor. Yavaş yavaş eski sürüm olarak değerlendirilen iOS 10.3 serisi için son gelen bilgi ise Jailbreak üzerinde. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiyle beraber eski sürüm için yeni bir Jailbreak geleceği belirtildi. Fakat işlerin biraz karışık olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

iOS 10.3 Serisi İçin Jailbreak Gelecek Mi?

İddialara göre XigTeam adı verilen Jailbreak grubu iOS 10.3 serisi için yeni bir Jailbreak yayınlayacak. Fakat bu sürümün sadece iOS 10.3.2 serisine kadar çalışacağı belirtiliyor. Döneminde konuşulan bir açık üzerinden bu seri için Jailbreak yayını yapılacağı iddia ediliyor. Fakat bu noktada dikkat çeken bir konu var. Yayınlanan tüm görsellere ve iddialara rağmen, söz konusu grubun eski sürümler için benzeri iddiaları gündeme getirdiği ve her seferinde de iddia edilenlerin yapılamadığını görmüştük. Bu kez durumun farklı olduğu belirtilse de kullanıcıları bir kez daha uyarmak gerekiyor.

iOS 10.3.2

Daha önce ünlü geliştiricilerden gelen açıklamalara yer vermiştik. Bu açıklamalarda iOS 10.3 sürümü için bir Jailbreak gelse bile bunun çok ciddi güvenlik sorunlarına neden olacağı belirtilmişti. Zaten Jailbreak grubu yeni sürüm için yaptığı açıklamada da bunu vurgulamakta. Farklı bir yöntemle Jailbreak sürümünün ortaya çıkarıldığı belirtiliyor.

Haliyle bu sürümün bir hayli tehlikeli bir sürüm olacağını hatırlatalım. Bunun yerine kullanıcıların iOS 11’e geçiş yapması çok daha mantıklı. Ayrıca yeni sürümü almayacak olan, iOS 10 serisinde kalacak kullanıcılar içinde iOS 10.3.3 sürümü önemli açıkları kapatmakta. Zaten 10.2 sürümünün imzaları da kapatılmış durumda. Yani eski seriye geçiş yapmak bile güvenlik açıklarına neden olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone Xs Serisi 4 GB RAM bellek Miktarıyla Geliyor

İlginizi Çekebilir: iPhone X geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?