iOS 10.3 Jailbreak Hiç Gelmeyebilir

3
83
iOS 10.2 Jailbreak

iOS 10 sürümünden sonra özellikle iOS güncellemelerine daha fazla hız veren Apple’ın son olarak iOS 10.2.1 güncellemesinin kararlı sürümü yayınlanmıştı. Apple’ın iOS 10.2.1 sürümü için yeni güncellemesinin yayınlanmasının hemen ardından ise gündeme gelen bir diğer konu ise iOS Jailbreak sürümleri oldu.

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemeleri sonrasında Todesco tarafından yapılan açıklama ile beraber iOS 10.2 Jailbreak serisinin de yayına girmesi bu konuya daha fazla önem verilmesini sağlamıştı. Fakat yayınlanan son Jailbreak sonrasında yaşanan gelişmeler Jailbreak konusunda sona mı gelindi sorularını akla getirdi.

Jailbreak Yeni Sürümler İle Devam Edecek Mi?

İlk yapılan açıklamalarda yeni Jailbreak sürümleri için güncellemeler geleceği ve iOS 10.2 için kararlı bir sürüm yayınlanacağı belirtilmişti. Fakat kısa süre sonra gerçeğin öyle olmadığı öğrenildi.

iOS 10.2 Jailbreak

Hala net olarak kararlı sürümü konusunda sıkıntılar yaşandığı belirtilen iOS 10.2 Jailbreak için bu denli sorunların yaşanmasına ek olarak Apple’ın 10.2.1 sürümünden eski sürüme geri dönüşlerinde kapatılması Jailbreak konusunu iyiden iyiye etkisiz kılmaya başlamıştı.

Tüm bunlardan sonra iOS için yeni Jailbreak serileri gelecek mi soruları da akla gelmeye başladı. Yapılan açıklamalara bakacak olursak bundan sonraki işletim sistemi güncellemeleri için artık Jailbreak gelmeyebilir.

iOS 10.3 Jailbreak Ne Durumda?

Yapılan açıklama ile beraber artık zaten yeni iOS sürümleri için herkese açık Jailbreak yayını yapılmayacağı belirtilmişti. Zaten herkese açık yeni Jailbreak sürümlerinin yayınlanmayacağının açıklanması ile beraber bunun dışında Apple’ın da yeni işletim sistemi güncellemeleri ile beraber Jailbreak konusunda daha kalıcı önlemler alacağı konuşuluyor.

Özellikle eski işletim sistemine geri dönüşleri de artık çok daha kısa sürede kapatacağı düşünülen Apple’ın yeni seri Jailbreak sürümleri için de bir nevi pek bir beklenti yok.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Pro İçin Hızlı Ekranın Yanında Apple Kalem Onaylandı

iOS 10.3 Jailbreak yayını yapılır mı kesin olarak bilinmiyor ama sadece bu açıklamalara bakacak olursak büyük ölçüde yayınlanmayacak gibi duruyor. Özellikle Apple’ın yeni önlemler alacağının açıklanması da bu durum üzerinde oldukça etkili.

3 YORUMLAR

  1. merhaba, ben 10.3 sürümünü kullanıyorum. anladığımkadarıyla 10.3 çok uzun bir süre gelmeyecek ve gelmeyeceği için ben 10.2.1 sürümünü denemek istiyorum desteklermi acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?