iOS 10.3 İle Find My Airpods Özelliği

0
35

Akıllı telefonları ve tabletleri için kullandığı işletim sistemi iOS’u sürekli olarak güncelleyen Apple’ın bugün yeni büyük güncellemelerinin ilk test sürümleri yayınlandı. Apple tarafından yayınlanan sürümlerle beraber uzun süredir konuşulan yeni güncellemelerden biri olan iOS 10.3 sürümü güncellemesi de beta 1 versiyonu ile ortaya çıktı.

Henüz geliştiriciler için yayınlanan yeni işletim sistemi sürümü beta 1 sürecinde olmasına karşın birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Söz konusu güncelleme ile beraber birçok yenilik getiren Apple’ın en büyük yeniliklerinden birisi ise Find My Airpods özelliği oldu. Peki Apple’ın AirPods kulaklıkları için yayınladığı yeni özellik tam olarak ne işe yarıyor?

Find My Airpods Ayrıntıları

Söz konusu güncelleme ile beraber gelen özellik adından da anlaşılacağı gibi AirPods kulaklıkların bulunmasını sağlayan bir özellik. Apple tarafından sunulan yeni özellik sayesinde diyelim ki kulaklıklarınızı kaybettiğiniz. Bu durumda doğrudan uygulamayı açarak kulaklıklarınızın yerini görebileceksiniz.

Find My Airpods

Ayrıca kulaklıklardan cızırtı şeklinde bir ses gelmesi sağlanacak ve bu ses ile beraber kulaklıkları çok daha rahat bir şekilde bulmanız sağlanacak. Doğrudan haritalar üzerinde de kulaklıkların konumunun görüntülenmesini sağlayan özellik sayesinde artık AirPods kulaklıkları kaybolur mu korkusu da ortadan kalkmış olacak.

Söz konusu özelliğin beta sürümleri ile beraber geliştirileceği final sürümüyle beraber de çok daha başarılı hale geleceği de düşünülüyor.

Apple Bunun İçin Find My Airpods Uygulamasını Kaldırdı

Yeni beta güncellemesi ile beraber bir gerçekte ortaya çıkmıştı. Aslında söz konusu Find My Airpods özelliği kısa bir süre önce bir geliştirici tarafından iTunes üzerinden yayınlanmıştı. Kısa süre içerisinde birçok kullanıcı tarafından indirilen uygulama bir anda gündem olmuş ve oldukça da sevilmişti. Fakat söz konusu uygulamanın bir anda Apple tarafından kaldırıldığı haberini de yapmıştık.

O dönem oldukça tartışılan kararın nedeni yine Apple’ın güncellemesi ile beraber ortaya çıkmış oldu. Zira Apple söz konusu Find My Airpods özelliğini kendisi bir güncelleme olarak sisteme ekledi. Geliştirici ile iletişime geçilip uygulama satın mı alındı ya da bir anlaşmaya mı gidildi bilinmez ama Find My Airpods özelliğini doğrudan Apple kullanıcılara sunacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?