iOS 10.3 İçin İlk Test Sürümü Yayınlandı

0
36
iOS 10.3

Kısa süre önce iOS işletim sistemleri için yeni bir güncelleme yayınlayan Apple sz konusu güncellemeleri ile beraber iOS işletim sistemlerini iOS 10.2.1 sürümüne yükseltmişti. Genel olarak sistemde hiçbir değişiklik yapmayan güncelleme performans ve iyileştirmeler içermesi ile gündeme gelmişti. Fakat güncellemenin ana nedeni yeni güncellemeye zemin oluşturmaktı. Beklenen de oldu ve çok kısa bir süre sonra bir başka büyük güncelleme olacak olan iOS 10.3 sürümü için ilk beta 1 versiyonu yayınlandı.

iOS 10.3 Birçok Şeyi Değiştirecek

Yeni güncelleme ile beraber Apple’ın iOS 10.3 sürümü için birçok değişiklik yapacağı da ortaya çıktı. Şu an için sadece geliştiriciler modu yayınlanan yeni güncellemenin kısa süre içerisinde herkese açık versiyonunun da yayınlanması bekleniyor. Söz konusu güncelleme ile beraber henüz beta 1 sürümünde ise birçok değişiklik göze çarpıyor. Peki bakalım değişimler neler? Apple bu kez ne gibi farklar oluşturacak?

iOS 10.3

  • Posta uygulamaları güncellendi: Posta uygulamalarında yaşanan çökme sorunları ve uygulama içerisinde yaşanan kilitlenme sorunları gideriliyor. Ayrıca bu güncelleme ile beraber yeni menülerinde uygulamalara eklendiği belirtiliyor.
  • Ünlü Tiyatro Modu Geldi: Yeni güncellemenin kullanıcılara sunduğu bir diğer yenilik ise tiyatro modu oldu. Aslında ilk gündem bu yana çıkış yapacağı konuşulan modun sonunda yayına geçtiğini de belirtelim. Söz konusu özelliğin ise aslında bir karanlık mod değil bir kontrol merkezi olduğu ortaya çıktı.
  • Harita uygulamasında 3D Touch özelliği: Bir diğer yenilik ise Apple’ın iOS işletim sisteminde sunduğu harita uygulamasında ortaya çıktı. Söz konusu güncelleme ile beraber artık 3D Touch sistemini kullanarak hava durumu, saatlik hava bilgileri gibi bilgiler alınabilecek.
  • Hata düzeltmeleri: iOS 10.2 sorasında pil sorunu yaşayan ve şarj yapamadıklarını belirten kullanıcılara da müjdeler var. Yeni sürümde tüm bu sorunlar tamamıyla ortandan kaldırılıyor ve hata düzenlemeleri geliyor.

Bunun dışında AirPods kulaklıkları için ve karanlık mod için yayınlanan güncellemeler hakkında da daha fazla bilgileri yeni yazılarımızda sizlere sunacağız. Hemen belirtelim yeni güncellemenin herkese açık versiyonu kısa süre sonra yayınlanacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?