iOS 10.3 Güncellemesi Yapanlar Dikkat!

0
36
iOS 10.3 sorunu

Apple’ın en kararlı mobil işletim sistemi sürümü olarak duyurusu yapılan iOS 10.3 işletim sistemi uzunca bir beta sürecinden sonra sonunda yayına girdi. Apple’ın yeni işletim sisteminin kullanıma girmesiyle beraber kullanıcılara birçok yeni özelliğe de sahip olmuş oldu. iPhone üzerinden AirPods kulaklıklarını bul uygulaması, yeni depolama teknolojisi, kimlik ayarlarında değişimler, yeni uygulama geçiş animasyonları gibi birçok detay değişikliğe de ev sahipliği yapan iOS 10.3 işletim sisteminin yayınlanmasının hemen ardından ise Apple ilginç bir şekilde iOS 10.3.1 sürümünü yayınlamıştı. Herkes bu kısa güncellemenin nedenini ararken Apple tarafından yapılan açıklama nedeni ortaya koymuş oldu.

iOS 10.3 Sorunu İçin Uyarı

Yeni güncellemenin yayınlanmasının ana nedeni iOS 10.3 işletim sisteminde yer alan sorunlar oldu. Yeni işletim sisteminin beraberinde birçok hatayı da getirdiği ve güncellemenin de bu nedenle yayınlandığı ortaya çıkmış oldu. Yeni işletim sisteminin daha ne gibi açıkları ya da güvenlik sorunları var derken bu kez doğrudan Apple kullanıcıları kendisi uyardı.

iOS 10.3
iOS 10.3 iCloud sorunu nasıl çözülür

Yapılan uyarı da iOS 10.3 işletim sistemini güncelleyen kullanıcıların bulut depolama sistemi olan iCloud sisteminde değişiklik yaşadığı belirtildi. Yapılan değişikliklerin ise Apple’ın sisteminde farklılıklara neden olduğunu ve iCloud ayarlarını kapalı konuma getiren kullanıcıların iCloud ayarlarının bazılarının yeniden açık hale getirildiği açıklandı.

Apple Uyarısı Sonrası Güncelleme Gelecek Mi?

Söz konusu durumun soruna neden olmaması için iOS 10.3 güncellemesi yapan kullanıcıların iCloud ayarlarını bir kez daha baştan düzenlemeleri gerektiği belirtildi. Apple’ın uyarısı sonrasında iCloud sisteminde farklı bir açık durumu yaşandı mı soruları da almaya başladık.

Apple bu konuda bir bildiri ya da mesaj yayınlamadı ama yaşanan sorunun açık oluşturmuş olabileceği ve Apple’ın da bunun için yeni bir güncelleme daha yayınlayacağı düşünülüyor. iOS 10.3 sürümüyle ilgili daha ne gibi sorunlar karşımıza çıkacak bilinmez ama şimdilik getirdikleri birçok yenilik olmasına karşın işletim sisteminin beraberinde sorunları da taşıdığını söylemek yalan olmaz.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?