iOS 10.3 Güncellemesi İçin Public Beta Yayına Girdi

0
28
iOS 10.3 beta 1

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi güncellemesi olacak olan iOS 10.3 işletim sistemi için geçtiğimiz günlerde ilk haberler gelmişti. İçerisinde birçok yenilik bulunduran söz konusu yeni güncelleme için ilk olarak geliştiriciler için yayınlanan versiyonu görmüştük. Geliştiriciler için yayınlanan versiyon olsa da kısa süre içerisinde aslında bu beta 1 ile beraber Apple’ın ne gibi değişiklikleri kullanıcılara sunacağı da netlik kazanmaya başlamıştı.

İçerisinde AirPods için yenilikler, uygulamalarda yenilikler, App Store için yenilikler, menü tasarımları için yenilikler gibi birçok ekstra özelliği bulunan yeni güncellemenin geliştirici sürümünden sonra ise beklentiler public yani herkese açık versiyonunun ne zaman geleceği konusunda ortaya çıkmıştı.

Herkese Açık iOS 10.3 beta 1 Geldi

Herkese açık versiyon olarak bilinen Public beta versiyonu da sonunda yayınlanan yeni güncellemenin böylelikle herkese açık bir şekilde resmi olarak test aşamasına girdiğini de görmüş olduk. Herkese açık olan versiyonun içerisinde geliştirici sürümleri bulunmayan iOS 10.3 beta 1 sürümüyle beraber Apple’ın beta süreçlerini de hızlandırmayı amaçladığını belirtelim.

Şu an için aslında genel olarak yeni işletim sistemi güncellemesinin ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacağı da biliniyor fakat söz konusu güncellemenin ilk beta versiyonun da bu kadar değişikliğin yer alması bundan sonraki beta sürümlerinde ve final sürümünde de çok daha fazla değişikliğin getirilebileceğini gösteriyor.

Final Sürümü Ne Zaman Yayınlanır?

Beta 1 serisi ile beraber ilk adımını atmış olan güncellemenin kararlı sürümü olarak gösterilen final sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda da net bir bilgi yok. Fakat bu zamana kadar diğer işletim sistemi güncellemelerine göre değerlendirecek olursak beta süreçlerinin beta 4 ya da beta 5 ile beraber son bulabileceği yorumunu yapabiliriz. Yine de şimdilik iOS 10.3 işletim sistemi güncellemesi için net bir bilgi bulunmuyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?