iOS 10.3 Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?

22
828
iOS 10.3 Güncelleme Sorunu
iOS 10.3 Güncelleme Sorunu

Uzunca bir süredir beklenen iOS 10.3 güncellemesi sonunda yayınlandı. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılar birçok yeni özelliğe de kavuşmuş oldu. Yayınlanan yeni güncellemenin şimdiye kadar yayınlanmış olan en başarılı iOS 10 güncellemesi olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Apple tarafından yayınlanan yeni güncelleme hakkında daha detaylı bilgi almak için ise daha önce yazdığımız yazımızı bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Yeni güncelleme sonrasında hem iPhone serisine hem de iPad serilerine birçok yeni özellik getiren işletim sisteminin yayınlanan son sürümü sonrasında ise güncelleme OTA üzerinden yayınlandı. OTA üzerinden yapılan güncelleme ile beraber birçok kullanıcı yeni güncellemeyi sorunsuz bir şekilde yayınlandı. Fakat bunun dışında güncellemede sorun yaşadığını belirten de birçok kullanıcı gördük. Peki iOS 10.3 güncellemesini alamayan kullanıcıların ne yapması gerekiyor. Yeni güncelleme nasıl alınır? iOS 10.3 güncelleme sorunu ne? Daha detaylı bakalım.

iOS 10.3 Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu sorun genelde beta test sürecinde olan kullanıcılar için yaşanan bir sorun. Yapmanız gereken işlemler ise şöyle;

 • Öncelikle iPhone akıllı telefonunuzdan ya da iPad akıllı tabletlerinizden “ayarlar” kısmına giriş yapıyorsunuz. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken “genel” kısmına giriş yapmak.
 • Şimdi buradan “Profil” sekmesine girmemiz gerekecek. Profil sekmesine giriş yaptıktan sonra girdiğiniz bu menü üzerinden ayarlamalar yapmanız gerekiyor.
 • Ayarlar yapmak için ise “iOS beta Software Profil” kısmını bulmanız gerekiyor.
 • Sorun yaratan kısım bu kısım olduğu için yeniden güncelleme yapmak için bu profili silmemiz gerekecek. Bunun için seçeneğe basılı tutup profil sil demek yeterli oluyor. Tüm bu ayarlardan sonra daha iyi bir sonuç almak için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekecek.
 • Ardından ise OTA üzerinden güncellemeleri bir kez daha almayı deneyin.
iOS 10.3 Güncelleme Sorunu
iOS 10.3 Güncelleme Sorunu

Not: Yeni iOS 10.3 güncellemesi sadece desteklenen cihazlara geldi. Yeni güncellemeyi desteklemeyen cihazlarda zaten iOS 10.3 güncelleme sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Bunun dışında iOS 10.3 güncelleme sorunu çözümleri için başka yöntemler gelirse yazımızda sizinle paylaşacağız. Yeni sorunla ve çözüm yolları için takipte kalın. Son olarak güncellemeler sırasında veri koruması için yedekleme yapmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Diş beyazlatma

22 YORUMLAR

 1. merhaba ben cihazımda 10.3 güncellemesini 2-3 saat önce görmeme rağmen şuanda göremiyorum itunes üzerinden de denedim ama yine olmadı yazılımınız güncel yazısı çıkıyor neden göremiyorum acaba yardımcı olur musunuz.

 2. Benim ipad’im kendini şarzdayken otomatik güncelledi ama sadece ıtunes’a bağla ekranı çıkıyor ve üstte apple desteğin linki var hiç bişey yapamıyorum çözümü nedir

 3. merhaba. ben i phone 6s e güncellemeyi yaptim (10.3.3) yapmama ragmen güncelleme yapmamisim gibi ayarlar> genel sekmesinde kIrmIzI 1 isareti gösteriyor. üzerine tiklayip yükle diyorum, zaten güncel konumda diyor. bilgisayarda i tunes a bagladim. oradan güncelle dedim, zaten güncel konumda diyor. telefon son güncellemeyi yükledi mi, yüklemedi mi? yüklemis gibi görünüyor ama neden telefon yeni bir güncelleme varmis gibi isaret gösteriyor?
  tesekkürler

 4. Whatsap bildirimim yeni güncellemeden sonra kilitli ekranıma düşmüyo ancak whatsapa girip gelen mesajımı görebiliyorum yardımcı olurmusunz

 5. 6s ios 11.0 güncelleme yaptım.lakin; apple kimliğimi giriş yapıp, karşıma çıkan hüküm ve koşulları “kabul et” butonuna basmama rağmen “giriş yapılmadı” diyerek başa alıyor. yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba, yeni sürümlerde herzaman iTunes üzerinden geri yükleme yapıp, yeni bir iPhone olarak kurmanızı öneriyoruz. Eski yedekte ki veriler, yeni sürüme geçtiğinde çakışabiliyor. Buda hatalara sebep oluyor. Umarım Yeni sürümlerde bu sorunlar olmaz

 6. 6 s plus güncellemeden sonra şarzin uzun dayanmasına herkes hayret ederken güncelleme yaptiktan sonra şarz hemen bitiyo neden oldu böyle bunun dışinda msj yazarken klavye kısmı kendiliginden kayboluyo.

 7. en son telefonumda 9.5.3 yazılımı yüklü. son sürümü telefondan yükleyemiyorum güncelleme denetleniyor diyor bir adım ilerlemiyor. iTunes üzerinde ise yazılımınız güncel diyor. ne yapmam lazım. iphone 6plus

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?