iOS 10.3 Beta 6 Sorunsuz Nasıl Yüklenir?

0
38
ios 10.3 beta 6 yükleme
ios 10.3 beta 6 nasıl yüklenir

Apple kısa süre önce büyük değişiklikleri içerisinde barındırdığı yeni güncelleme betası iOS 10.3 Beta 5 yayınını yapmıştı. İlk olarak geliştirici sürümü yayınlanan yeni beta serisinin daha sonra ise public sürümü geldi. Herkes için yüklenebilen sürümden çok kısa bir süre geçmişken şimdi ise Apple bir sonraki beta sürümü olan iOS 10.3 Beta 6 serisini yayınladı.

Yeni güncelleme ile beraber Apple’ın iOS 10 için son büyük güncellemesi olduğu düşünülen iOS 10.3 serisine ne gibi yenilikler geleceği de merak konusu oldu. Apple tarafından yayınlandıktan sonra yeni güncellemenin ne gibi özellikler getirdiği konusunda da bilgiler verildi.

Yeni Güncelleme Ekstra Bir Özellik Sunmuyor

Yayınlanan rehber ile beraber iOS 10.3 Beta 6 sürümünde yeni bir özellik ortaya çıkmadığını belirtelim. Beta 5 serisinde gelen özelliklerin düzenlenmesi ve güvenlik güncelleştirmelerinin yapıldığı belirtilen Apple’ın yeni beta sürümünde somut bir değişiklik göze çarpmış değil. Peki güvenlik güncelleştirmeleri getiren yeni güncelleme nasıl yüklenir?

iOS 10.3 Beta 6 Geliştirici Sürümü Yükleme

Öncelikle yeni işletim sistemi beta sürümünün geliştiriciler için yayınlanan versiyonunun nasıl yüklendiğinden bahsedelim. Bilindiği gibi Apple her beta sürüm için öncelikle geliştirici sürümü yayınlamakta. Ardından yeni sürüm için public beta yani herkese açık sürüm yayınlanmakta. Beta sürümü ilk deneyen kullanıcılardan olmak için ise UDID kaydı yapmanız gerekmekte. UDID kaydı bulunan tablet ya da telefonunuzda standart güncelleme gibi beta geliştirici sürümü de yüklenebilmekte.

ios 10.3 beta 6 yükleme
ios 10.3 beta 6 güncellemesi

iOS 10.3 Beta 6 Herkese Açık Sürüm Yükleme

Bunun dışında iOS 10.3 Beta 6 sürümünün herkese açık sürümünü yüklemek için yapmanız gereken işlemlerde şöyle;

  • Öncelikle Apple’ın beta programına üye olmanız gerekecek.
  • Apple beta sayfası üzerinden beta programına katıldıktan sonra ise beta indirme sayfasına girmeniz gerekecek.
  • Ardından Download Profile kısmından yeni iOS beta dosyasını seçip indiriyoruz.
  • Daha sonra kurulum işlemine geçiyorsunuz.
  • Kurulum bitip telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra ayarlar kısmına gelip buradan ise güncellemelere gelip iOS 10.3 Beta 6 sürümüne onay vermeniz gerekecek. Ardından kısa bir güncelleme daha yapıldıktan sonra iOS 10.3 Beta 6 sürümü kullanmaya devam edebilirisiniz.
Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?