iOS 10.3 Beta 3 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı. Tüm Yenilikler

0
36
iOS 10.3 Beta 3 Sürümü

Son nesil mobil işletim sistemi sürümü olan iOS 10 için yeni güncelleme sürümü olarak karşımıza çıkan iOS 10.3 serisi hızla beta sürümleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde son olarak beta 2 güncellemesi ile beraber karşımıza gelen yeni seri işletim sistemi beta 2 sürümünde çok fazla yenilik ise gündeme gelmemişti. Tüm bunlardan sonra ise yaklaşık olarak 15 gün sonra ise Apple yeni bir beta sürümü daha yayınladı. Apple’ın yayınladığı yeni beta 3 sürümü ile beraber yeni değişikliklerde ortaya çıkmaya başladı. iOS 10.3 beta 3 şimdilik geliştiriciler için yayınlandı ve belli başlı yeniliklerde var. Peki yenilikler neler daha detaylı olarak bakalım.

Uygulama Uyumluluğu Özelliği

iOS 10.3 beta 3 sürümüyle beraber gelen ilk yenilik uygulamalar hakkında oldu. Apple’ın daha önce yaptığı açıklamalarda iOS yeni sürümlerinde uygulama uyumlarına önem vereceğini zaten açıklanmıştı. Hatta artık App Store üzerinden 32 bit uygulama yayını yapılmayacağı bile belirtilmişti. Bu noktada 32 bit uygulamaları olan geliştiricilerde yeni sürümlere uyum sağlayan yeni uygulamalarını yayınlamaları konusunda uyarılmıştı. 64 bit desteğinden sonra iOS uygulama sürüm desteği de öne çıktı.

iOS 10.3 Beta 3

Apple bu aşamada ise ilk adımı iOS 10.3 beta 3 sürümü ile atmış oldu. Uygulama uyumları özelliği sayesinde artık ayarlar kısmından uygulamalar uyum sekmelerini görebiliyorsunuz.

Yeni özellik sayesinde mevcut olan iOS sürümünüzün ve alacağınzı güncellemelerden sonra elde edeceğiniz iOS sürümünüzün uyumlu olmayabileceği uygulamalar ayarlar kısmında listeniyor. Bu uygulamaların App Store linkleriine de tıklayarak sizin iOS sürümünüze uygun versiyonunun güncelleme bilgisini alabiliyorsunuz.

Performans İyileştirmeleri

iOS 10.3 beta 3 sürümü ile beraber genel performans iyileştirmeleri yapıldığını da belirtelim. Şuan için geliştirici sürümü olsa da genel performans artışı elde edildiği düşünülen yeni seri işletim sistemi güncellemesinin herkese açık versiyonu ile beraber tüm yeniliklerinin de tam olarak ortaya çıkması bekleniyor. Bunun için takipte kalın.

Tüm bunlarla beraber yeni seri iOS 10.3 Beta 3 güncellemesinin geliştiricii sürümlerinin yayınlanmasının hemen ardından yeni seri güncellemelerin herkese açık versiyonunun ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. iOS 10.3 Beta 3 herkese açık sürümü çok kullanıcı tarafından beklense de yeni seri işletim sisteminin şu an için herkese açık versiyonunun ne zaman yayınlanacağı konusunda net bilgi olmamakla beraber çok beklenmeyeceği de düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?