iOS 10.3 Beta 1 Sürümü İle Beraber Gelen Mini Yenilikler

0
60
iOS 10.3 beta 1

Uzun süredir beklenen Apple’ın bir sonraki büyük güncellemesi hakkında ilk versiyon yayını sonunda yapıldı. Özellikle iOS 10.2.1 serisinden sonra geleceği sıklıkla dile getirilen yeni büyük güncelleme için iddialarda iyiden iyiye artış göstermişti. Merakla beklenen yeni işletim sistemi güncellemesi için ise sonunda ilk adım atıldı. Doğrudan Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber iOS 10.3 işletim sisteminin sadece geliştiriciler için uygun olan beta 1 versiyonu yayınlanmış oldu.

Şu an için sadece geliştiricilere açık olan versiyon ile beraber hem yeni güncelleme doğrulandı hem de söz konusu güncelleme ile ne gibi yeniliklerin geleceği de ortaya çıkmış oldu. Daha önce iOS 10.3 beta 1 sürümüyle ilgili olarak yenilikler için ilk belli olan detayları ele almıştık. Bu yenilikleri öğrenmek için alttaki bağlantıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

Bakınız: iOS 10.3 Beta sürümü yenilikleri

iOS 10.3 Beta Birçok Değişiklik Getiriyor

İşletim sistemi güncellemesinin kullanıma başlamasıyla beraber iOS 10.3 Beta 1 ile beraber gelen yeni bazı mini güncellemeler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada yeni işletim sistemi için ortaya çıkan yeni özelliklerin neler olduğu hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim.

iCloud Alan Gösterme Bilgi Çubuğu

Mini yeniliklerden birisi iCloud ile ilgili oldu. Bu yeni özellikle beraber artık kullanıcıların iCloud depolama alanlarının hakkında detaylı bilgi almasına da olanak sağlanıyor. Ayarlar üzerinden giriş yaptığınız iCloud bölümünde karşınıza çıkacak olan yeni özellik ile aslında Android işletim sistemlerinde gördüğümüz depolama alanı nereye ne kadar kullanılıyor bunun hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Yeni Animasyon Sistemleri

Yeni işletim sistemi güncellemelerinin final sürümüyle beraber kesin olarak Apple’ın görselliğe çok daha fazla önem vereceğini söyleyebiliriz. Hem menü tasarımlarında hem de genel kullanım arayüzlerinde görsellik konusunda yeni çözümler görebileceğimiz tartışmasız. İlk beta sürümünde de bu yönde ilk özellikler ortaya çıkıyor. Sayfalar arası animasyon geçişlerinde artık daha oval kenarlar yer aldığını görebiliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone X için Yeni Reklam Filmi

iOS 10.3 beta 1

Sirikit Desteği Artıyor

Siri’nin Apple uygulamaları dışında da kullanılmasını sağlayan özellik ilke olarak iOS 10 ile karşımıza çıkmıştı. Bununla beraber zaten Apple’ın Siri üzerinde yapay zeka geliştirmeleri yaptığını birçok kez ele almıştık. Yeni güncellemede de ilk olarak Sirikit özelliğinin genişletildiğini de belirtelim.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?