iOS 11 işletim sisteminin çok başarılı bir işletim sistemi olacağı ve Android Oreo ile akıllı telefon teknolojilerine yazılımsal olarak yeni bir soluk getireceği düşünülüyor. Android için beklenen değişiklikleri getiren Android Oreo işletim sisteminden sonra, şimdi ise iOS 11 serisinin final sürümünün açıklanmasını bekliyoruz. Yeni işletim sisteminin kararlı sürümü için yayın tarihinin de kesin olmamakla beraber Eylül ayının ikinci haftası olduğunu da ekleyelim. Bir yandan final sürümü için hazırlıklar devam ederken bir yandan da yayınlanan beta sürümlerinin testleri dikkat çekiyor. Bu noktada son olarak iOS 11 Beta 7 sürümü yayına girmiş ve bu sürümle beraber kullanıcılar gelişimi merak etmeye başlamıştı.

Daha önce son kararlı sürüm olarak değerlendirilen iOS 10.3.3 işletim sistemi için yeni beta 7 sürümünü hız testiyle karşılaştırmıştık. Fakat bu karşılaştırmayı iPhone 6 modelinde yapmıştık. Şimdi ise iOS 10.3.3 vs iOS 11 Beta 7 hız testi karşılaştırmasını iPhone 6s ile yapacağız.

iOS 10.3.3 vs iOS 11 Beta 7 Hız Karşılaştırması

iPhone 6s modeliyle yapılan testte dikkat çeken birçok nokta var. İlk olarak açılış testi olarak yapılan teste, yeni beta sürümünün geride kaldığını görüyoruz. Tıpkı iPhone 6 modellerinde olduğu gibi iPhone 6s serisinde de iOS 10.3.3 sürümü açılış hızı için oldukça önde gözüküyor. Bunun dışında uygulama açılışları ve uygulama performansları konusunda ciddi bir fark göze çarpmıyor. Hatta kamera konusunda yeni beta sürümünün biraz öne geçtiğini bile söyleyebiliriz.

Çok daha başarılı bir işletim sistemi olacağı belirtilse de yapılan bu testlerde de istenen fark oluşturulamamış gibi gözüküyor. Genel performans değerlendirmesinde iki işletim sistemi birbirine bir hayli yakın gözükse de yeni betadan sonra aradaki farkın çok daha fazla olması bekleniyordu. Yine de beta 7 sürümü biraz daha başarılı gibi gözüküyor. AnTuTu değerlendirmesinde de iOS 10.3.3 sürümünün 27686 puan aldığını, beta 7 sürümünün ise 28878 puan aldığını görmekteyiz.

İLGİLİ HABER:  WWDC 2020 için Yeni İddia Üzücü

İlginizi Çekebilir: Apple Watch İçin Yeni Egzersizler Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?