iOS 10.3.3 ve iOS 11 Beta 10 Arasındaki Hız Farkı Nasıl? (Güncellendi)

0
97
iOS 11 Beta 10

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi artık sona geldi. iOS 11 Beta 10 sürümünün hafta içerisinde yayınlanmasının hemen ardından, Apple’ın yeni işletim sistemi için final hazırlıklarına başladığı ve artık iOS 10 kullanıcılarına da tanıtım bildirimlerinin gönderilmeye başlandığını biliyoruz.

Sadece yeni işletim sisteminin reklam bildirimlerinin bile gönderiliyor olması, Apple’ın 12 Eylül tarihinden sonra iOS 11 final sürümünü de yayınlayacağını gösteriyor. Söz konusu yeni beta sürümünün yayınlanmasının hemen ardından ise tabii ki merak edilen konu son betanın isteneni verip vermeyeceği oldu. Hemen son kararlı sürümle yapılan testlerden söz edelim.

iOS 11 Beta 10 ve iOS 10.3.3 Hız Testi (iPhone 5S)

İlk modelimiz iPhone 5S olacak. iPhone 5 modellerinin içerisinde yeni işletim sistemi desteğini alacak olan son model olan 5S performansı bir hayli önemli görülüyor. On beta sürümüne yani iOS 11 Beta 10 serisine kadar, yayınlanan hemen hemen her betanın testlerde daha geç açıldığını gördük. Ne yazık ki bu durum iOS 11 Beta 10 sürümünden sonrada değişmiyor. Açılış hızlarında yine eski sürüm önde ve bir hayli fark dikkat çekmekte. Genel performans konusunda da değişen bir şey yok. Yine AnTuTu puanlarında iOS 10.3.3 daha başarılı.

iOS 11 Beta 10 ve iOS 10.3.3 Hız Testi (iPhone 6)

Geçelim bir sonraki modelimize. iPhone 6 modeline baktığımızda da iOS 11 Beta 10 sürümünün yine arka planda kaldığı görülüyor. Eski işletim sistemi yine öncelikle açılan seri oluyor. Açılış hızlarında yine iOS 10.3.3 sürümü başarılı. Fakat iPhone 6 modelinde aradaki performans farkının neredeyse sıfırlandığı görülüyor.

iOS 11 Beta 10 işletim sistemiyle eski kararlı sürümün AnTuTu puanlarının da 19 bin seviyesinde olduğu görülüyor. Yani artık fark kapanmış durumda. En azından iPhone 5S modelinde olduğu gibi bir fark söz konusu değil.

İLGİLİ HABER:  WWDC 2020 için Yeni İddia Üzücü

iOS 11 Beta 10 ve iOS 10.3.3 Hız Testi (iPhone 6S)

Bu konuda en önemli seri iPhone 6S modeli. Tam ara model olduğundan performansı bir hayli merak edilen yeni serinin açılış hızında iOS 10.3.3 önde olsa da aradaki fark bir hayli az. Aradaki fark bir hayli az olmasına rağmen iOS 10.3.3 sürümünün önde olduğunu da görebiliyoruz.

Genel performans konusunda geldiğimiz zaman ise iOS 11 Beta 10 sürümünün sonunda öne geçtiği görülüyor. Optimizasyonun iyi yapılmasından kaynaklı olsa gerek iOS 11 Beta 10, iPhone 6S serisinde hem daha yüksek puanlar alıyor hem de genel derecelendirmesi daha başarılı.

iOS 11 Artık Yüklenebilir Mi?

Tüm bu testlerden sonra bir konu hakkında yeniden bilgi verelim. Beta 5 sürümünden sonra yeni işletim sistemine geçiş yapıp yapılmayacağı konusunda fikirlerimizi paylaşmıştık. iOS 11 Beta 10 sürümünün yayınlanmasının hemen arkasından ise bu konu hakkında bir kez daha değerlendirme yapacağız. Bu kez yeni işletim sisteminin beta sürümlerini yüklenebilecek seviyede olduğunu söylemek yanlış olmaz.

iOS 11 Beta 5 sürümünde yaşanan performans sorunları ve hatalar, iOS 11 Beta 10 sürümüyle beraber en aza indirilmiş durumda. Özellikle yeni seri akıllı telefonlar iPhone 6S ve iPhone 7 modelleri için artık iOS 11 Beta 10 yüklenebilir durumda. Kaldı ki 3 gün sonra final serisinin de yayınlanacağını biliyoruz. İsteyen kullanıcılar beta 10 sürümünü gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Fakat yine de süreyi düşünecek olursak final serisini de 3 gün bekleyebilirsiniz.

iOS 11 Beta 10 Karşılaştırma (iPhone 5S vs iPhone 6 vs iPhone SE vs iPhone 7)

İlginizi Çekebilir: Google Drive MacOS High Sierra İçin Önemli Güncelleme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?