iOS 10.3.2 Sonrası Gelen Pil Sorunu Nasıl Çözülür?

iOS 10.3.2 sürümü sonrasında yeni bir pil sorunu ortaya çıktı. iOS 10.3.2 sürümünden sonra gelen pil sorunu nasıl çözülür? Neler yapmak gerekli.

2
105

Apple’ın iOS işletim sisteminin 10.sürümü olan iOS 10 için artık yavaş yavaş sona gelinmeye başlandı. Markanın bu yıl 5 Haziran tarihinde yapacağı WWDC 2017 etkinliğiyle beraber iOS 10 serisinin yerini iOS 11 serisine bırakması bekleniyor. Bu noktada bir yandan sonra güncellemelerini yayınlayan Apple’ın bir yandan da yeni işletim sistemine hazırlandığını biliyoruz. Güncellemeler içinde markanın son olarak iOS 10.3.2 serisini yüklediğini gördük. Yapılan yükseltmeyle beraber en yüksek kapasiteli ara güncellemelerden birini yayınladığı açıklanan Apple’ın, yenilik bazında bir şey sunmasa da yeni seri işletim sistemiyle 8 ana başlık altında açıkları kapattığı belirtilmişti.

iOS 10.3.2 Pil Sorunlarına Neden Oldu

Güvenlik açıkları konusunda iOS 10.3.2 sürümü en başarılı sürümlerden biri olarak gösterilse de iOS 10.3.2 sonrasında da belli başlı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Markanın bu noktada yaşadığı en büyük sorun ise yine pil sorunu oldu. iOS 10.3.2 sürümüyle beraber Apple’ın pil konfigürasyon ayarlarında iyileştirmeler yaptığını görmüştük.

iOS 10.3.2
iOS 10.3.2 pil sorunu ortaya çıktı

Fakat bu ayarlamalarda yapılan bir hatanın Apple’ın ciddi sıkıntı yaşamasına neden olduğu ortaya çıktı. Kullanıcılardan gelen yorumlara göre Apple’ın iOS 10.3.2 sürümünü yükleyenlerin pillerin tam dolmasından sadece 10 dakika içerisinde %20 seviyesine düşme sorunlarıyla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Pil düzenin de bir hata olduğu Apple tarafından da doğrudan da olmasa kabul edilince sorunun nasıl çözüleceği merak konusu oldu.

iOS 10.3.2 Pil Sorunu Nasıl Çözülür?

Söz konusu güncellemeden sonra pil sorunu yaşayan kullanıcıların yapabilecekleri birkaç işlem var. Öncelikle iOS 10.3.3 beta programına geçmeyi deneyebilirsiniz. Apple’ın bu konuda yeni sürümlerde düzenlemeleri var. Bunun dışında eski sürüme geri dönerek de yeni bir güncelleme beklemeniz de mümkün. Ama bunların dışında sistemsel bir sorun olması nedeniyle iOS 10.3.2 pil sorunu için yapabileceğiniz pek fazla bir işlem bulunmuyor. Apple eski sürümüne düşmek isterseniz bu yazımızda ki bağlantıda da yararlanabilirsiniz. Son olarak pil sorunu için Apple’ın kısa süre sonra bir güncelleme yayınlama planı olduğunu da söylemek gerek.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2.1 Beta 2 Yayını Yapıldı

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?