iOS 10.3.2 Güncellemesi Sonunda Yayınlandı. İşte değişimler

0
83
iOS 10.3.2

Apple’ın bir süredir beta güncellemelerine devam ettiği yeni iOS güncellemesi olan iOS 10.3.2 güncellemesi son beta sürümünden sonra derin bir sessizliğe gömülmüştü. Acaba güncelleme gecikecek mi sorularının gündeme gelmesine neden olan gecikme sonrasında yeni beta sürümü ne zaman gelecek derken beklenmedik bir şekilde iOS 10.3.2 güncellemesinin final sürümü yayınlandı. Yayınlanan final sürümüyle beraber güncellemenin tam olarak ne gibi yenilikler sunduğu da ortaya çıkmış oldu. Hemen bu yeniliklere geçelim.

iOS 10.3.2 Nasıl Yenilikler Getiriyor?

Şu an için Apple’ın en güncel işletim sistemi olarak öne çıkan iOS 10.3.2 işletim sisteminin güncellemesinin yayınlanmasının ardından final sürümünden sonra hangi noktalarda değişim olacağı da netlik kazanmış oldu. Genel olarak güncellemenin performans odaklı bir güncelleme olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani çok fazla yeni bir özellik yok. Bunun yerine SiriKit ve CarPlay sistemlerine geliştirmeler yapılmış durumda. Yenilik olarak gösterebileceğimiz nadir değişimler bu alanlarda.

Bunun dışında ise güvenlik konusunda da yine önemli değişimlerin yapıldığı ve açıkların kapatıldığını ekleyelim. iOS 10.3.2 güncellemesiyle beraber son olarak merak edilen bir konunun da cevabı elde edilmiş oldu. Yeni işletim sistemi güncellemesinin 32 bit serilerine gelmeyeceği açıklanmıştı. Fakat güncelleme sonrasında şimdilik yeni sürümün 32 bit cihazlara da geldiği ortaya çıkmış oldu. Güncellemenin genel olarak detayları bu şekilde. iOS 10 için bu sürümün son geliştirme olduğunu da ekleyelim. Bundan sonra iOS 11 gündemde olan işletim sistemi olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad’de Arama Geçmişi Nasıl Silinir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?