iOS 10.3.2 Beta 2 Sürümü İle Gelen Yenilikler ve Değişimler

0
34
ios 10.3.2 beta 2

Apple’ın akıllı telefon ve tablet serileri için geliştirmeye devam ettiği işletim sistemi iOS için ardı ardına güncelleme haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak markanın yeni nesil işletim sistemi için iOS 10.3.1 sürümünü yayınladığını görmüştük. Şimdi ise yeni bir bir sürüm için daha hazırlıklar başladı. Bu kez Apple dün itibariyle iOS 10.3.2 Beta 2 sürümünü yayınladı. Apple’ın yaptığı açıklamayla beraber yeni işletim sistemi sürümünün beta versiyonu geliştiriciler için yayına girdi. Peki neler değişti?

iOS 10.3.2 Beta 2 Neleri Değiştirdi?

Yeni sürüm ile gözle görülür bir yenilik gelmedi. Genel işleyişte bir fark dikkat çekmiyor. Fakat bu yeni güncellemenin hiçbir değişikliği getirmediği anlamına gelmesin. Yeni sürümde güvenlik güncellemeleri dikkat çekiyor. Özellikle son dönemde artan güvenlik sorunlarına karşın iOS açıklarını kapamaya yönelik bir güncelleme söz konusu. WİFİ ve benzeri kısımlarda yaşanan güvenlik açığı sorunlarını gidermek için Apple özel bir iyileştirme yapmış durumda.

ios 10.3.2 beta 2
ios 10.3.2 beta 2 güncellemesi

Bu nedenle yeni beta sürümün önemi biraz dada fazla. Bunun dışında işletim sisteminin 32 bit desteğinin iOS 10.3.2 ile tamamen son bulacağı netlik kazanmış oldu. Beta 2 sürümünde bunun için bir düzenleme dikkat çekiyor. Yapılan iyileştirmeler ve düzenlemeler bir yana dursun yeni seri 32 bit desteği konusunda başka bir noktayı daha hatırlatmış oldu.

iOS 10.3.2 Güncellemesi iPhone 5 ve 5C Serisinde Yok

Bu beta sürümle beraber netlik kazanan konu güncellemenin bundan sonra iPhone 5 ve 5C serilerine gelmeyecek olması oldu. 32 bit desteğinin tamamen kalkmasının ardından bu eski serilerde işletim sistemi güncellemeleri alamayacak. Sadece iPhone 6 serisi iPad 4 üstü olan tabletler ve iPhone 7 serisi akıllı telefonların iOS 10.3.2 sürüm güncellemelerini alabilecek. iOS 11 sonrasında ise belki de iPhone 6 serisinin bile yavaş yavaş güncelleme desteğinin son bulmaya başladığını görebiliriz. Apple bu aralığı kısaltmaya başladı. Yeni telefon modellerine doğru bir yönelim olması isteniyor.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?