iOS 10.3.1 Sürümü Geldi. Tüm Yenilikleri Ve Değişimler

0
67

Apple’ın işletim sistemi güncellemeleri çok hızlanmaya başladı. Teknoloji devi çok kısa aralıklarla sürekli yeni güncellemeleri eklemeye devam ediyor. Yayınlanan hemen her yeni güncellemede ise birçok yeni özellik ortaya çıkıyor. Son olarak ise marka iOS 10.3 büyük güncellemesini yayınlamıştı. Yeni güncelleme ile beraber hata düzenlemeleri yapıldığı ve birçok güvenlik açığı kapatıldığı gibi birçok yeni özellikte kullanıcılara sunulmuştu. Apple tarafından kullanıcılara sunulan birçok yenilik ile beraber hem iPhone kullanımı hem de iPad kullanımı çok daha eğlenceli hale gelmişti. Yayınlanan yeni güncellemenin hemen arkasından henüz sayılı gün geçmesine karşın yeni bir güncelleme daha geldi. iOS 10.3.1 sürümü yayına geçti.

iOS 10.3.1 Tüm Yenilikler

Apple’ın çok kısa süre içerisinde yayınladığı yeni güncelleme hemen herkeste şaşkınlığa neden oldu. Sadece sayılı günlerin geçmesine karşın bu kadar hızlı yeni bir güncelleme gelmesinin nedeni güvenlik açığı sorunu mu soruları da akla geldi. Yeni güncellemede de zaten ilk olarak bu konuda değişiklikler yapıldı. Öncelikle yeni güvenlik yamaları yüklendi. Yeni güvenlik güncelleştirmeleriyle beraber iOS 10.3 açıklarının tamamı kapatıldı. Fakat bazı kaynaklarda sadece güvenlik güncelleştirmelerinin yüklendiği belirtiliyor. iOS 10.3.1 sürümüyle beraber sadece güvenlik güncellemeleri yayınlanmıyor bunun dışında işletim sistemine birçok yeni özellik gelmekte.

ios 10.3.1

Yeni gelen özellikler arasında ilk dikkat çekeni ise Apple dosya sisteminin daha da iyileştirilmesi oldu. Bir nevi yeni dosya sisteminin yeni sürümüne geçildi. Gelen diğer yenilikler ise şöyle;

  • Aygıt uygulaması kısmındaki iCloud bölümü yenileniyor
  • Safari tarayıcılarında ciddi performans artışı sağlanıyor
  • Mail navigasyonları değiştiriliyor
  • Uygulamaların doğrudan uygulama içi değerlendirme özelliklerini isteyen kullanıcıların kapatması için yeni bir ayar menüsü getirildi.
  • Haritalara saat başı tahmin özelliği eklendi. Metoroloji sistemlerinde kullanılan sistem haritalar kısmına getirilmiş oldu.
  • AppleCarPlay sisteminde yapılan iyileştirmeler ve Siri iyileştirmeleri dikkat çekiyor.
  • Son olarak yeni güncelleme ile beraber Çin alfabesinin klavye uyumunda iyileştirme yapıldı. Bu hamle Apple’ın Çin satışlarını arttırmak için attığı adımlardan biri olarak gösterilebilir.
İLGİLİ HABER:  Apple, 21 Temmuz'da 2015 Mali Yılı Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıklayacak

Tüm bu yeniliklerden sonra Apple’ın güncellemelerine ve yeniliklerine de devam edeceği belirtiliyor. Bakalım yeni güncellemede neler gelecek?

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?