iOS 10.3.1 İmzaları Kapatıldı. Artık Geri Dönüş Yok

0
69
iOS 10.3.1

Apple, mobil işletim sistemi alanında çalışmalarına hızla devam ediyor. Teknoloji devi son olarak iOS 11 için herkese açık beta sürüm yayını yaptı. Artık desteklenen her cihazda iOS 11 kullanımına izin veren Apple’ın, beta süreci devam ederken bir yandan da eski işletim sistemleri için düzenlemeleri devam ediyor. Son olarak iOS 10.3.3 işletim sistemi beta sürümlerini yayınlayan teknoloji devi, şimdi ise iOS 10.3.1 imzalarını kapattığını açıkladı. Doğrudan Apple tarafından yapılan açıklama sonrasında iOS 10.3.1 geri dönüş imkanı da son bulmuş oldu.

iOS 10.3.1 İmzaları Neden Kapandı?

iOS 10.3.1 imzalarının kapanması beklenen bir durumda. Aslında bunun nedeni de belli. Her zaman olduğu gibi Apple kullanıcıların yeni güncellemelerini kullanmaları için eski sürümlere olan desteğini kesmeye başladı. Eski sürümlerde kalan kullanıcıların yeni sürümlere geçmesini isteyen Apple bu durumu bir geçiş süreci olarak görüyor ve bir süre eski sürümlere destek vermeye devam ediyor.

iOS 10.3.1

Fakat sonunda imzalar kapatılıyor ve yasal olarak kullanıcıların bu sürümlere geri dönmeleri engelleniyor. iOS 10.3.1 içinde aynı durum geçerli oldu. Hatta bu kez Apple’ın süreyi biraz uzattığını bile söylemek yanlış olmaz.

iOS 10.3.1 Jailbreak Ne Durumda?

Apple’ın imzaları kapatmasının hemen ardından akıllara gelen soru iOS 10.3.1 Jailbreak oldu. Uzun süredir bu sürüm için demo denemelerinin yapıldığı iddia ediliyordu. Fakat bir türlü yeni sürüm için Jailbreak açıklaması gelmedi. Şimdi Apple’ın imzaları kapatmış olması iOS 10.3.1 Jailbreak umutlarını biraz daha söndürmüş durumda.

Konu hakkında gelişmeler neler olacak bilinmez ama bir süre daha Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS 11 üzerinde konuşmalara devam edeceğiz gibi. Özellikle iOS 10.3.3 sürümünün de belli düzenlemelerden başka bir artısının olmaması yeni seri işletim sistemini daha çok gündeme getirecek.

İLGİLİ HABER:  Apple WWDC 2019 Etkinlik Detayları Belli Oldu

İLGİLİ HABER: iOS 11’DEN İOS 10.3.2 SÜRÜMÜNE DÖNME

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?