iOS 10.2’den Geri Dönüşleri Apple Durdurdu

8
80
iOS 10.2

Mobil işletim sistemleri alanında akıllı telefon pazarında en büyük iki işletim sisteminden birine sahip olan Apple, en büyük rakibi olan Android işletim sistemini geride bırakmak için yeni çalışmalar yapmaya başlamıştı. Zira Apple’ın yaptığı çalışmalarla beraber artık özellikler iPhone serisi akıllı telefonlar için oldukça önemli olan iOS güncellemeleri de ardı ardına yayınlanmıştı. Son güncellemeler ise tabi ki iOS işletim sisteminin son sürümüyle ilgili olmuştu. Apple hem farklı emoji desteklerini kullanıcılara sunduğu hem de yeni özellikleri kullanıcılara sunduğu iOS 10.2 güncellemeleri ile işletim sistemini en güncel sürüm haline getirmişti.

iOS 10.2’den iOS 10.1’e Geri Dönüş Yapılabiliyordu

Bununla beraber her ne kadar iOS 10.2 sürümü yayınlansa da sorun yaşayan ya da yeni güncellemede hatalar alan kullanıcıların bir önceki güncelleme olan iOS 10.1 sürümüne geri dönmesi de mümkündü. Sadece birkaç farklı yöntem kullanarak iOS 10.1 sürümüne dönüp sonra isterseniz tekrar iOS 10.2 güncellemesini deneyebiliyordunuz. Apple ise attığı son adımla bunun önüne geçti.iOS 10.2

 

Zira teknoloji devi artık iOS 10.2 sürümünü kalıcı sürüm haline getirdi. Yani artık resmi olarak iOS 10.2 güncellemesinden sonra yeniden iOS 10.1 sürümüne dönüş yapamıyorsunuz. Farklı sistemler kullanarak iOS 10.1 sürümüne dönmek elbette ki mümkün fakat Apple bu durumda artık imza kullanmanıza izin vermeyecek yani geri dönüşün aslında bir anlamı olmayacak.

Neden Tüm Kullanıcıları Güncel Sürüme Taşımak

Apple’ın böyle bir karar almasının nedeni de belli aslında. Durumun nedeni oldukça basit. Apple özellikle işletim sistemi alanında belli bir düzeni yakalamak istiyor. Hem kullanıcıların güvenlik açıklarından kurtulması hem de yeni özellikleri kullanıma başlaması için artık tüm cihazların yayınlanan güncel sürümleri kullanması isteniyor. Bu durum hem Apple’ı işini kolaylaştırırken hem de yeni güncellemeler için de daha kapsamlı çalışmalar yapılmasını sağlıyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Sorunlarıyla Beraber Geldi

Zira iOS 10.2 sürümüyle de beraber Apple’ın sunduğu yeni özelliklerin ve güvenlik güncelleştirmelerinin de ne kadar fazla olduğunu biliyoruz. Bundan sonra da Apple’ın yine aynı stratejisine devam edeceği de düşünülmekte.

8 YORUMLAR

  1. ios 10 güncellemesine geçtim!Geçmez olaydım!İphone 5s Türkiyeden alınma.Cihaz çöktü apple yardımcı olmuyor.1160 liraya yenisi verelim diyor.Cihaz yazılım yarınsında kalıyor.servis ios 10 da böyle hatalar çıktı diyor.Böyle firma olmaz olsun..!!

  2. 10.1iken sürüm hiç problem yoktu ama son sürümü yükledikten sonra telefonda hiç bişi yapmasamda şarjım hemn bitiyor ve şarj olurken çok ısınıyor bununla ilgili yeni bi çözüm yolu umarım olur

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?